У звільненій Снігурівці вже друга людина за тиждень підірвалася на міні
У деокупованій Снігурівці Миколаївської області за поточний тиждень вже друга людина підірвалася на міні. Крім того, поблизу Снігурівки під час розмінування отримав тяжкі поранення начальник вибухотехнічної служби Національної поліції в Миколаївській області.
Про це повідомив очільник Снігурівської міської військової адміністрації Іван Кухта та повідомив начальник Головного управління Національної поліції в Миколаївській області Сергій Шайхет.
“Анатолій разом із колегами проводили розмінування місцевого кладовища поблизу населеного пункту. Поліцейський у тяжкому стані перебуває у лікарні, він отримав достатньо тяжкі поранення під час розмінування”, – повідомив Шайхет.
За словами голови Снігурівської міської військової адміністрації, питання збереження життя, здоров’я та безпеки громадян залишається наразі у пріоритеті для міської влади.
“Нагадую, що розмінування проводиться щоденно, але, на жаль, з 10 листопада маємо вже другий випадок підриву на мінах”, – написав Кухта.
Чиновник закликав мешканців міста та сіл бути обережними, не пересуватися в неперевірених місцях, дати можливість спеціалістам максимально завершити свою роботу, адже на території громади дуже багато замінованих ділянок.
Нагадаємо, у селі Милове Херсонської області жінка та двоє дітей, які їхали в автомобілі, підірвалися на вибухівці, залишеній російськими військами.
Як відомо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- невибіркові обстріли цивільних об’єктів;
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- мародерство;
- примус українських громадян служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу info@humanrights.org.ua. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.