Вкрали не тільки єнота: окупанти вивезли із зоопарку Херсона майже всіх тварин
Російські окупанти викрали з Херсонського зоопарку більшість тварин. Відомо, що викрадені тварини перебувають у зоопарку “Тайган” в Криму.
Про це повідомив засновник руху UAnimals Олександр Тодорчук.
“Варто уточнити, що єнота із зоопарку Херсона вкрав не просто якийсь дурний солдат, а саме російське командування. У Крим вони вивезли більшу частину колекції зоопарку: від лами і вовка до віслюка і білок”, – написав Тодорчук.
5 листопада, ще перед звільненням ЗСУ Херсона, директор кримського парку левів “Тайган” Олег Зубков заявляв, що тварин нібито вирішили “евакуювати” з Херсона до Криму згідно з розпорядженням голови окупаційної адміністрації області Володимира Сальдо.
А вже 9 листопада Зубков розповів, що у його парк привезли двох вовчиць, ламу, ослицю, сімох єнотів, павичів, цесарок і фазанів. За його словами, тварин помістили у вольєри.
Також крадіжкою єнота з Херсонського зоопарку похвалилася російська блогерка Анна Долгарьова. Вона розповіла, що “єдина хороша новина” щодо втечі росіян із Херсона – це те, що її друг вкрав звідти єнота.
Нагадаємо, що 11 листопада 2022 року Головне управління розвідки Міноборони України заявило про захід до Херсона українських Збройних сил і повернення міста під контроль української влади.
У вечірньому зведенні цього ж дня Генштаб ЗСУ повідомив, що передові підрозділи українських військ на херсонському напрямку в деяких місцях уже дійшли до правого берега Дніпра.
Як відомо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- невибіркові обстріли цивільних об’єктів;
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- мародерство;
- примус українських громадян служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу info@humanrights.org.ua. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.