Генасамблея ООН підтримала українську резолюцію щодо Криму
Генасамблея ООН проголосувала за проект резолюції “Стан з правами людини у Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)”, підготовлений Україною.
Про це у своєму Твіттері повідомило Постійне представництво України в ООН.
“ОФІЦІЙНО: Генеральна Асамблея ООН ухвалила українську резолюцію щодо Криму. За – 70, проти – 26, утримались – 77”, – йдеться у повідомленні.
ОФІЦІЙНО: Генеральна Асамблея #ООН ухвалила українську резолюцію щодо #Крим’у. За – 70, проти – 26, утримались – 77. #CrimeaIsUkraine pic.twitter.com/5TyGolyPtv
— UKR Mission to UN (@UKRinUN) 19 грудня 2016 р.
“Я закликаю делегації у цій залі використовувати будь-яку наявну можливість порушувати перед Російською Федерацією питання прав людини у Криму та наполягати на повному їх забезпеченні та дотриманні Росією своїх обов’язків згідно з міжнародним правом” – наголосив перед голосуванням заступник глави МЗС України Сергій Кислиця.
У тексті резолюції Росія визнається державою-окупантом, а Крим – тимчасово окупованою територією. В документі засуджується анексія Криму та репресії проти кримських татар.
Детальніше про прийняту резолюцію – у статті Проти Росії, та не завжди на захист кримчан: чого бракує в резолюції ООН щодо Криму.
Як відомо, Третій комітет Генеральної асамблеї ООН, що займається правами людини, 15 листопада схвалив проект резолюції з критичною оцінкою становища з правами людини в окупованих Росією українських Автономній Республіці Крим і місті Севастополі.
У резолюції також наголошується необхідність звільнення незаконно утримуваних Росією громадян України та скасування рішення про заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу.
Документ закликає Росію надати міжнародні правозахисні механізми, насамперед Місії ООН з моніторингу за дотриманням прав людини в Україні, безперешкодний доступ у Крим з метою забезпечення моніторингу ситуації з правами людини.
Після окупації Криму Росією на півострові регулярно відбуваються затримання українських активістів, кримських татар, а також інших жителів Криму, що не мають відношення до жодної організації.