З початку повномасштабної війни росіяни вбили в Україні понад 400 дітей
В Україні внаслідок повномасштабного вторгнення РФ 412 дітей загинули та щонайменше 784 отримали поранення різного ступеня тяжкості.
Про це повідомляє пресслужба Офісу генерального прокурора.
“Станом на ранок 2 жовтня 2022 року щонайменше 1196 дітей постраждали в Україні внаслідок повномасштабної збройної агресії Російської Федерації. За офіційною інформацією ювенальних прокурорів, 412 дітей загинули та щонайменше 784 отримали поранення“, – йдеться в повідомленні.
За даними ювенальних прокурорів, 25 вересня поблизу села Курилівка Куп’янського району Харківської області загинули 13 дітей внаслідок прицільного обстрілу з боку російської ДРГ колони цивільних машин з людьми, які намагалися евакуюватися.
Крім того, 30 вересня під час обстрілу села Подоли Куп’янського району Харківської області отримав травми 13-річний підліток.
В Офісі генерального прокурора зазначають, що найбільше дітей постраждали у Донецькій області – 402, Харківській – 246, Київській – 116, Миколаївській – 75, Чернігівській – 68, Луганській – 64, Херсонській – 57, Запорізькій – 50, Дніпропетровській – 29.
Названі цифри не є остаточними, оскільки триває робота з встановлення даних у місцях ведення активних бойових дій, на тимчасово окупованих та звільнених територіях України.
В ОГП також додали, що повідомити або знайти всю інформацію про дітей, які постраждали внаслідок війни РФ проти України, можна на платформі “Діти війни“.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.