На Харківщині окупанти поранили трьох місцевих мешканців, 13-річний хлопець — у важкому стані
Російська армія 13 серпня вкотре обстріляла Харків та область: за даними Центру екстреної медичної допомоги, протягом доби госпіталізували трьох цивільних, серед них — 13-річний хлопець.
Про це повідомив очільник Харківської ОДА Олег Синєгубов у власному телеграм-каналі.
У ніч на 13 серпня зафіксували два ворожих удари по Харкову — в Слобідському районі ракета, попередньо С-300, вдарила в тротуар біля коледжу, вибуховою хвилею пошкодило будівлю, уточнив він.
У Немишлянському районі ракета влучила в газон біля готельно-ресторанного комплексу. Пошкоджені тролейбуси, легкові авто, вибиті шибки в будинках. Жінкам 74 та 50 років медики надали допомогу на місці.
Протягом доби російські військові також обстрілювали Харківський, Чугуївський, Богодухівський та Ізюмський райони: пошкоджені будинки та господарчі споруди.
У Харківському районі поранення отримав чоловік 56 років, у Богодухівському — жінка 84 років та 13-річний хлопець, він перебуває у лікарні важкому стані, написав Синєгубов.
Раніше ZMINA повідомляла про те, що протягом минулої доби на Донеччині російські військові убили 5 мирних мешканців. Загалом з початку повномасштабного вторгнення Росії від рук окупантів в області загинули щонайменше 728 цивільних.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.