Військовому РФ повідомили про підозру за вбивство двох жителів села Гайворон на Чернігівщині
Українські правоохоронці повідомили про підозру російському військовослужбовцю, який вбив двох мирних жителів села Гайворон Чернігівської області.
Про це повідомляє Офіс генерального прокурора.
Його підозрюють у порушенні законів та звичаїв війни, поєднаному з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 Кримінального кодексу України).
За даними слідства, військовослужбовець 21-ї окремої мотострілецької бригади військової частини №12128 збройних сил РФ 1 квітня 2022 року розстріляв двох мешканців села Гайворон. Один з вбитих – учасник АТО, інший – місцевий мисливець.
“Перед тим як розстріляти цивільних, підозрюваний разом з іншими на даний час не встановленими військовослужбовцями РФ незаконно утримував їх в погребі одного із домогосподарств на території Дмитрівської об’єднаної територіальної громади Ніжинського району. Там же військовослужбовці РФ утримували 60-річного чоловіка, якого окупанти згодом відпустили”, – йдеться у повідомленні.
Особу підозрюваного встановила Ніжинська окружна прокуратура у взаємодії з Ніжинським міськрайонним відділом Управління СБУ у Чернігівській області та відділенням поліції №1 Ніжинського райвідділу поліції в області.
Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.