Військові РФ продовжують обстрілювати Харківську область – є жертви серед цивільних мешканців
“Обстріли тривають досі, є загиблі та поранені. Просимо не виходити на вулицю та перебувати в укриттях”, – йдеться в повідомленні.
Зазначається, що внаслідок вибухів у Дергачах серйозні пошкодження отримав магістральний газогін високого тиску. Через це припинили газопостачання на більшій частині території міста. Містян просять перекрити крани, щоб запобігти виникненню нових аварійних ситуацій.
У районі Дергачів тривають активні бої.
За даними голови Харківської ОВА Олега Синєгубова, в області через спроби ЗСУ просунутися ворог посилив обстріли житлових районів.
“За минулу добу окупанти обстрілювали з РСЗО Салтівський та Слобідський райони Харкова, Харківський, Ізюмський та Чугуївський райони області. В Харкові є влучання в житловий будинок. Попередньо ніхто не постраждав“, – зазначив посадовець.
Очільник ОВА також додав, що в області пошкоджено житлові будинки, громадські будівлі, автомобілі, об’єкти критичної інфраструктури. У місті Балаклія Ізюмського району загинула одна людина, сім отримали поранення. У Чугуєві – один загиблий та один поранений. У Харківському районі один загиблий у Черкаській Лозовій, двоє поранених у селі Слобожанське. Загалом в області протягом доби загинуло троє людини, ще 10 отримали поранення.
Відомо, що унаслідок обстрілів російськими військовими 3 червня Харківщини поранення отримали десятеро цивільних.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.