Внаслідок російських обстрілів на Донеччині та Луганщині загинули цивільні
Внаслідок обстрілів минулої доби російськими військовими Донецької та Луганської областей загинули щонайменше семеро людей.
Про це повідомили голови тамтешніх ОВА Сергій Гайдай та Павло Кириленко.
На Донеччині гатили, зокрема по Веселому, де загинули четверо цивільних, а також по Адамівці та Хрестищевому, де померли ще двоє мешканців регіону. Зранку 5 червня Кириленко повідомив про ракетно-бомбовий удар, нанесений російськими військами по Дружківці. Загинула одна людина.
Від початку вторгнення росіян в Україну внаслідок обстрілів та бомбардувань на Донеччині загинули вже 470 мирних людей, а ще 1223 отримали поранення. Ці цифри не включають дані про кількість жертв у Маріуполі та Волновасі.
Щодо Луганщини, то російські військові зі ствольної артилерії та реактивних систем залпового вогню обстріляли Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Устинівку, Врубівку та Тошківку, а з авіації гатили в районах Гірського, Мирної Долини та Устинівки.
Ракетного удару завдали із комплексу “Точка-У” по Лисичанську. У місті померла цивільна жінка та поранення отримали двоє чоловіків.
“Неймовірними зусиллями, але нам вдалося евакуювати трьох жителів області до іншого регіону. У поточних обставинах навіть такі поодинокі випадки рятування вкрай важливі”, – розповідає Гайдай.
Від початку повномасштабного вторгнення на Луганщині померло вже 344 людини.
Напередодні на Харківщині за добу російські військові поранили десятьох цивільних, зокрема дитину.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.
Фотографія обкладинки: телеграм-канал Сергія Гайдая