Інформація про ймовірне облаштування фільтраційного табору на кордоні Росії з Естонією не підтвердилась
Інформація про облаштування на території Росії поблизу кордону з Естонією так званого фільтраційного табору не підтвердилась.
Про це розповів радник міського голови Маріуполя Петро Андрущенко.
Про ймовірне облаштування табору Андрющенку наприкінці травня розповіли маріупольці. Нині посадовець каже, що “інформація виявилася трохи перебільшеною через дані, отримані у важкому психологічному стані”. За фільтрацію сприйняли факти затримання російськими силовиками для проведення так званих бесід.
“Зафіксовано непоодинокі факти, коли при перетині кордону затримували для окремих співбесід з працівниками ФСБ маріупольців”, – каже Андрющенко.
У зв’язку з цим радник міського голови навів декілька порад для тих, хто намагається перетнути кордон Росії з Естонією. Так, ціллю поїздки слід називати не повернення до України, а відвідування родичів за кордоном.
“Якщо з’являються питання по наявності статусу (укриття від війни або біженець), наполегливо відмовлятися від нього або прямо на місці, посилаючись на помилку, або наголошуйте, що була відмова в порядку за законом з міста призначення в Росії. Наполягати ввічливо на своїх правах. Дивний зворотний бік автократії – процедури й бюрократія працюють. Повертайтеся. Батьківщина чекає на вас”, – закликав Андрющенко.
Естонія є однією з країн, куди намагаються потрапити депортовані до Росії українці з Донеччини, Херсонщини, Луганщини й Харківщини. Про це розповідала як нещодавно звільнена парламентом Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова, так і начальник поліції естонського міста Нарва Індрек Пюві.
Точна кількість депортованих до Росії українців не відома досі. За різними підрахунками, йдеться про сотні тисяч або й понад мільйон осіб, серед яких чимало дітей. Перед депортацією всіх цих людей, зокрема й дітей, відправляють до фільтраційних таборів.
Нагадаємо, що примусове індивідуальне чи масове переселення або депортація осіб з окупованої території на територію окупаційної держави є порушенням статті 49 Женевської конвенції про захист жертв війни від 1949 року та статті 85 Додаткового протоколу 1 до Женевських конвенцій.
Фотографія обкладинки: stena.ee