У Херсоні зник екоактивіст Олексій Полухін
У тимчасово окупованому Херсоні зник місцевий екоактивіст Олексій Полухін.
Про це повідомили на сторінці руху UAnimals.
Полухін – волонтер та організатор маршу за тварин в Херсоні. Після початку повномасштабного вторгнення Росії хлопець лишився в місті та допомагав в ініціативах, що надавали гуманітарну допомогу херсонцям.
На зв’язок з друзями та рідними він перестав виходити 8–9 травня. За даними джерел Центру прав людини ZMINA, 11 травня Полухіна могли бачити в громадському транспорті, однак їхав він за нетиповим для себе маршрутом. Є припущення, що в такий спосіб волонтер намагався уникнути переслідування.
“Віримо, що з Льошею все добре, і просимо повідомити, якщо хтось знає про його місцезнаходження”, – закликали активісти руху UAnimals.
На Херсонщині людей регулярно викрадають російські військові, і, за даними голови Херсонської ОВА Геннадія Лагути, станом на початок травня в регіоні знали про зникнення щонайменше 120 осіб.
Херсонщина, за підрахунками правозахисників Центру прав людини ZMINA та Медійної ініціативи за права людини, є однією з лідерок за кількістю викрадень росіянами в Україні.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.