У Сєвєродонецьку за минулу добу російські окупанти вбили шестеро мирних жителів
“Росіяни б’ють по скупченню людей. Так, вони знають, що на сєвєродонецькому “Азоті” облаштовані бомбосховища, і спрямовують снаряди саме туди. Вчора вони вбили там чотирьох місцевих жителів, ще трьох госпіталізовано”, – йдеться в повідомленні.
В ОВА зазначають, що ворогу відомо, в яких школах є укриття, – туди теж б’ють невипадково. Поблизу одного з навчальних закладів 24 травня поранено жінку. Цю інформацію окупанти збирають, використовуючи безпілотники, а також отримують дані від навідників.
“Тож будьте уважними: зрадники можуть бути серед вас. Нібито ховатися від обстрілів і отримувати разом з усіма гуманітарну допомогу, але при цьому допомогти ворогу”, – попередив начальник ОВА Сергій Гайдай.️
За його словами, два чоловіки загинули в старих районах міста і ще чотирьох осіб поранено. Загалом за 24 травня шестеро загиблих та вісім поранених. Одній жінці довелося ампутувати ногу.
В ОВА наголошують, що останніми днями, коли житловий масив обстрілюють безперервно, дістатися до місця загибелі людини вкрай складно.
Там також поінформували, що кількість пошкодженого за вчорашній день житла порахувати важко. Зруйновано два будинки в Сєвєродонецьку. По чотири – в Новодружеську, Врубівці та Комишувасі, по три – у Золотому та Тошківці, по два – в Катеринівці та Нирковому, один – в Гірському.
24 травня унаслідок обстрілів російських військових по території підприємства “Азот” у Сєвєродонецьку загинули четверо цивільних.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.