На Донеччині та Луганщині за минулу добу російські військові вбили 9 цивільних
Зранку 20 травня окупанти обстріляли школу у Сєвєродонецьку, де ховалися мирні жителі. На місці загинули дві людини, а ще трьох – госпіталізували. Одна з поранених є родичкою загиблих.
Ввечері 20 травня біля свого будинку в Сєвєродонецьку загинули чоловік і жінка. Крім того, у Лисичанську та Привілля загинули дві жінки. Також відомо про пораненого в ногу волонтера, який працював у гуманітарному штабі Сєвєродонецька.
Внаслідок обстрілів за день пошкоджено та зруйновано приблизно 50 будинків. У Лисичанську – 23 будинки, у Привіллі – 16, у Сєвєродонецьку – 5. За словами Гайдая, важко порахувати руйнування у Гірській та Попаснянській громадах, які постійно обстрілюють з авіації.
Також росіяни обстріляли об’єднання “Азот”. Там сталося займання у градирні, пожежу загасили. Вогонь не розповсюдився на виробничі цехи. У Лисичанську сталося загоряння бункеру з вугіллям на шахті.
За словами очільника Донецької ОВА Павла Кириленка, крім загиблих від обстрілів росіян поранення дістали ще 5 мирних жителів Донеччини.
“За 20 травня росіяни вбили ще 3 мирних мешканців Донеччини, усі троє – в Лиманській громаді: у Лимані, Новоселівці та Сосновому. Всього від початку повномасштабного вторгнення нам достеменно відомо про 400 убитих росіянами цивільних на Донеччині”, –написав Кириленко.
Він додав, що у Бахмуті медичну допомогу отримали 3 людини, поранені на Луганщині.
Водночас керівник ОВА зауважив, що наразі неможливо встановити точну кількість жертв у Маріуполі та Волновасі.
Нагадаємо, у лікарні в Сєвєродонецьку Луганської області попри відсутність зв’язку та постійні обстріли працюють декілька медиків.
Як відомо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.