Російські військові обстріляли пожежну машину на Харківщині – загинув рятувальник
17 травня під час виконання службових обов’язків загинув водій 28 Державної пожежно-рятувальної частини 6 Державного пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС у Харківській області старшина служби цивільного захисту Костянтин Маляров.
За інформацією відомства, близько 6:40 підрозділ Костянтина повертався після виконання бойового завдання, рятувальники ліквідували пожежу в місті Ізюм на вулиці 23 Серпня. Чоловік віз побратимів до пожежної частини, коли раптом пожежне авто потрапило під обстріл.
“Уламки снарядів влучили в машину, вивівши її з ладу. Особовий склад відразу залишив кабіну, проте Костянтин Маляров дістав травми, які виявилися несумісні з життям”, – зазначають в управлінні.
У 39-річного загиблого рятувальника залишилися дружина і двоє неповнолітніх дітей.
Раніше ZMINA повідомляла, що військове керівництво Росії наказувало бомбардувати житлові будинки в Харкові.
За даними очільниці Офісу генерального прокурора Ірини Венедіктової, бомбити Харків наказував російський командувач генерал Олег Макавецький, який народився в Чугуєві на Харківщині.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.