У Таджикистані вдвічі зменшилась кількість адвокатів – Amnesty International

Дата: 22 Травня 2017
A+ A- Підписатися

Влада у Таджикистані завдала значного удару по адвокатурі в країні, вдавшись до маніпуляцій у системі кримінального правосуддя та запровадивши репресивне законодавство. 

Про це заявляє правозахисна організація Amnesty International напередодні дня юриста, який відзначається в країні 26 травня. 

У заяві, яка є у розпорядженні Центру інформації про права людини, констатується, що уряд в країні використовує безліч репресивних тактик задля залякування, мовчання та придушення адвокатів. Таким чином таджикська влада карає їх за виконання своїх професійних обов’язків. 

Повідомляється, що за останні 2 роки кількість адвокатів з ліцензіями скоротилася удвічі. Через прийняті у листопаді 2015 року поправки до законодавства, яке встановлює вимоги для ліцензування адвокатів, їх число сьогодні зменшилось із 1200 у 2015 році до 600 людей. Тепер ліцензії видає Міністерство юстиції Таджикистану. 

“У країні, де ледь існують фундаментальні свободи, де ув’язнюють критиків уряду, де змушують замовкнути незалежні ЗМІ, адвокати, – а фактично правозахисники, – відіграють ключову роль у захисті порушуваних прав”, – каже заступник директора Amnesty International у Європі та Центральній Азії Денис Кривошеєв.

Правозахисники повідомляють, що адвокатів звинувачують в екстремізмі, вони зазнають каральних арештів та несправедливих судових розглядів. А їхні родини переживають утиски та залякування від таджикських сил безпеки та місцевої влади.

Бузургмехр Йоров та Нурідін Махкамов

Як приклад Amnesty International наводить долю адвокатів Бузургмехра Йорова та Нурідіна Махкамова. Обидва чоловіки захищали затриманих членів опозиційної Партії ісламського відродження. Їм висунули пов’язані з тероризмом звинувачення і кожному присудили більше 20 років ув’язнення. 

Після арешту цих адвокатів їхні колеги були готові їх захищати. Муазамахан Кадирова взялась за їхні справи, але змушена була залишити країну, як тільки дізналась про свій неминучий арешт. 

“Amnesty International закликає таджикську владу звільнити адвокатів, які наразі утримуються за ґратами, після несправедливих судових процесів. Окрім цього, організація закликає переглянути законодавство, яке призвело до скорочення кількості адвокатів в країні”, – йдеться у заяві. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter