Потерпілий унаслідок обстрілу восьмирічний хлопчик Діма в реанімації в Харкові, 10 березня 2022 року. Фото: УНІАН
“Більше ніж 650 дітей постраждали в Україні внаслідок повномасштабної збройної агресії російської федерації. За офіційними даними ювенальних прокурорів, 229 дітей загинуло та понад 421 поранено”, – ідеться в повідомленні.
Так, 14 травня внаслідок обстрілу ворогом села Леб’яже Чугуївського району Харківської області отримав поранення 15-річний хлопчик.
Також стало відомо, що 8 березня у результаті авіаудару військами РФ по Маріуполю Донецької області загинула 15-річна дівчина. А 18 березня через обстріл російською армією міста – 16-річний підліток.
Найбільше постраждало дітей у Донецькій області – 140, у Київській – 116, Харківській – 100, Чернігівській – 68, Херсонській – 48, Луганській – 45, Миколаївській – 44, Запорізькій – 28, Сумській – 17, у Києві – 16, Житомирській – 15 дітей.
В Офісі генпрокурора наголошують, що ці дані не остаточні, оскільки триває встановлення загиблих і поранених у місцях активних бойових дій, на тимчасово окупованих та вже звільнених територіях.
Також у відомстві зазначили, що через бомбардування та обстріли збройними силами РФ пошкодження отримали 1 748 закладів освіти, 144 із них – зруйновані повністю.
Нагадаємо, що коаліція “
Україна. П’ята ранку” збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Зокрема, це умисні вбивства населення, катування і нелюдське поводження, умисне заподіяння тяжких страждань чи серйозного каліцтва, зґвалтування, руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю, примус цивільних осіб чи військовополонених служити в збройних силах РФ, використання населення як “живих щитів”, депортація українців до Росії чи на окуповані нею території Донбасу і Криму, викрадення і незаконні арешти цивільних осіб, взяття заручників, вчинення нападу на військових, які припинили брати участь у воєнних діях, віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста, використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів), використання отруйних речовин, напади на релігійні й культурні установи, розграбування суспільної й особистої власності тощо.
Правозахисники просять надсилати інформацію і докази про вказані злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу
warcrimeSOS.UA@gmail.com. Ознайомтеся з детальною
пам’яткою, як фіксувати докази воєнних злочинів і злочинів проти людяності.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте нас на адресу
tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, просимо заповнити
онлайн-форму.