Магазин, будинки, газопровід: росіяни завдали чергового удару по Миколаєву
Унаслідок ранкового обстрілу російських військових 16 травня по Миколаєву постраждала цивільна інфраструктура міста.
Про це повідомив мер міста Олександр Сєнкевич.
Повітряну тривогу на території всієї Миколаївської області оголосили о 8:39, а відбій – близько 10-ї години. За словами Сенкевича, росіяни поцілили в магазин меблів, газопровід низького тиску й автомобіль. Також у житлових будинках міста вибило вікна.
Як розповіли в ДСНС, загалом за добу 15–16 травня рятувальники гасили чотири пожежі, що виникли внаслідок обстрілів. Окрім Миколаєва, який обстріляли зранку, загоряння 15 травня виникло в селищі міського типу Первомайське. Там ворожі снаряди та їхні уламки влучили в житловий будинок.
Миколаївські посадовці кажуть, що від початку повномасштабного вторгнення Росії на території регіону пошкоджено частково або повністю 3395 цивільних об’єктів, більшість із яких це об’єкти житлового фонду (2 394) та життєзабезпечення (482), навчальні заклади (183), заклади культури (85) та медичні установи (31).
Минулої доби на Миколаївщині від російських обстрілів постраждали 10 людей, серед яких немає дітей. Загалом у миколаївських лікарнях перебувають 164 потерпілих.
Інформації про постраждалих унаслідок ранкових обстрілів немає.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.