До Львова доправили тяжко пораненого оперного співака, що евакуював людей з Харкова й Охтирки
Оперного співака з Полтави Сергія Іванчука, який зазнав тяжких вогнепальних поранень під час евакуації людей з харківського району Салтівка, доправили до лікарні у Львові.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці Першого медичного об’єднання міста Львова.
За цими даними, чоловік дістав п’ять кульових поранень.
10 березня, як повідомило Суспільне, коли він вивозив людей з Харкова, по машині відкрила вогонь російська диверсійна група.
Як розповів волонтер у квітні на своїй інстаграм-сторінці, він вижив, бо одна серед евакуйованих жінок виявилася лікаркою, яка надала йому першу допомогу: у нього були прострелені обидві ноги, втрачена фаланга пальця, ушкоджено легені й печінку, а також була низка осколкових поранень обличчя і тіла. Дивом Сергій Іванчук називає те, що ніхто інший у машині не постраждав: у той момент з ним були чотири пасажири й два коти.
За словами Іванчука, спочатку він провів 16 днів у реанімації в одній з лікарень Харківщини, тоді його доправили на операції до Полтави, потім – до Дніпра. Зараз триває реабілітаційний період.
Сергій Іванчук – 29-річний оперний співак, музикант із Полтави. Після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну спочатку займався як волонтер доставленням гуманітарної допомоги, а потім почав на своєму авто евакуювати людей з Харкова та Охтирки (Сумська область). Загалом, як розповів Іванчук у коментарі журналістам, до поранення він встиг вивезти з-під обстрілів близько 50 цивільних.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.