Поранена 15-річна дівчинка автівкою вивезла з Попасної чотирьох дорослих
Поранена 15-річна дівчинка вивезла з Попасної Луганської області чотирьох дорослих: трьох чоловіків та жінку. Дитина керувала автівкою близько 30 км. Більшість з цієї дистанції – із простріленими ногами.
Відеозапис видання “Твоє місто” з історією дівчинки опублікував голова Луганської ОВА Сергій Гайдай.
Дівчинка розповіла, що їй довелось сісти за кермо, бо інші пасажири, зокрема водій, мали поранення. Дорога до Бахмута, куди вони прямували, була замінована – російські військові розклали міни у шаховому порядку. Але дівчинка їх проїхала.
Водночас на повороті автівку обстріляли солдати РФ. Дитині прострелили ноги.
“Машина заглохла, я ледь завела її, потім все одно заглохла, бо в аккумулятор влучила куля. Наскільки могла, але їхала. Мені це нелеко далося, було дуже боляче. Але я ж не кинула би їх далі під обстріл”, – сказала дівчинка.
Нагадаємо, що у вівторок, 1 березня, в центрі Херсона російські військові розстріляли автівку, в якій їхала 17-річна Анастасія Мостова, її подруга Настя та друг на ім’я Вагік.
Як відомо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.