Російські військові обстріляли залізничне господарство Сєвєродонецького “Азоту” й вбили у місті двох людей
Обстрілюючи 5 травня територію Луганської області, російські військові поцілили в залізничне господарство Сєвєродонецького “Азоту” та вбили у місті двох цивільних.
Про це розповів голова Луганської ОВА Сергій Гайдай.
Минулої доби російські військові обстрілювали Луганщину понад три десятки раз, зокрема Рубіжне, Новодружеськ, Лисичанськ, Оріхове, Гірське, Попасну, але половина атак прийшлась на Сєвєродонецьк.
Близько 18-ї години ворожі снаряди потрапили в одну з останніх АЗС у регіоні, що знаходилась поряд із залізничним господарством Сєвєродонецького “Азоту”. Це підприємство є третім за розміром в Україні виробником аміаку й одним з найбільших в Європі підприємств хімічної промисловості.
“Зайнялися шпали та трава на загальній площі 400 квадратних метрів. Існувала загроза загоряння цистерн підприємства. Втім, рятувальникам вдалося своєчасно її попередити”, – розповів Гайдай.
У Сєвєродонецьку внаслідок російських обстрілів пошкодило 12 будинків, електропідстанцію та комплекс торговельних споруд. Двоє людей у місті загинули.
Загалом від початку повномасштабного вторгнення на Луганщині загинули вже 194 людини.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.