Голова Чорнобаївки після обшуку росіян потрапив до лікарні, а його заступник досі в полоні

Дата: 05 Травня 2022
A+ A- Підписатися

На Херсонщині сільський голова Чорнобаївки Ігор Дудар після обшуків російськими військовими потрапив до лікарні у важкому стані, а його заступника Євгена Родіонова з приміщення сільради викрали окупанти. 

Про це повідомили на офіційній фейсбук-сторінці Чорнобаївської сільської ради.

Ігор Дудар. Джерело: фейсбук-сторінка голови Чорнобаївки

2 травня о 7-й годині озброєними військовими було захоплено приміщення Чорнобаївської сільської ради. Зірвано Державний Прапор України, зламано замки в службових кабінетах та сейфах, проведено обшук, працівників не допущено до робочих місць, вивішено російський прапор. Того ж дня, після допиту, з приміщення сільської ради викрадено заступника сільського голови Родіонова Євгенія Олександровича. Інформація про місце його перебування наразі відсутня“, – йдеться в повідомленні.

Також за місцем проживання Ігоря Дударя російські військові провели обшук та пошкодили майно сільського голови. 

Із 2 травня Дудар у тяжкому стані перебуває в місцевій лікарні, а за самим медзакладом російські солдати ведуть постійний нагляд.

У Чорнобаївській сільраді пояснила, що через відсутність на території громади мобільного зв’язку та інтернету з 30 квітня до 4 травня не було можливості висвітлити перевірену інформацію про ці події.

Там також наголосили, що працівники сільської ради залишаються вірними присязі посадової особи місцевого самоврядування і продовжують вірно служити громаді та народові України.

Раніше, 3 травня, віцепрем’єр-міністерка – міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук повідомила, що сільського голову Чорнобаївки та його заступника викрали військові РФ.

Нагадаємо, що коаліція “Україна. П’ята ранку” збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
 
Зокрема, це умисні вбивства населення, катування і нелюдське поводження, умисне заподіяння тяжких страждань чи серйозного каліцтва, зґвалтування, руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю, примус цивільних осіб чи військовополонених служити в збройних силах РФ, використання населення як “живих щитів”, депортація українців до Росії чи на окуповані нею території Донбасу і Криму, викрадення і незаконні арешти цивільних осіб, взяття заручників, вчинення нападу на військових, які припинили брати участь у воєнних діях, віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста, використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів), використання отруйних речовин, напади на релігійні й культурні установи, розграбування суспільної й особистої власності тощо.
 
Правозахисники просять надсилати інформацію і докази про вказані злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Ознайомтеся з детальною пам’яткою, як фіксувати докази воєнних злочинів і злочинів проти людяності.
 
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте нас на адресу tp@humanrights.org.ua.
 
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, просимо заповнити онлайн-форму.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter