За добу на Донбасі російські військові поранили десятки людей, ще щонайменше п’ятьох убили
За добу 4 травня внаслідок обстрілів російських військових у Донецькій та Луганській областях загинули щонайменше п’ятеро людей.
Про це повідомили голови тамтешніх ОВА Сергій Гайдай та Павло Кириленко.
На Луганщині 4 травня російські військові завдали 24 удари: сім потужних артилерійських обстрілів по Сєвєродонецьку, ще сім – по Попаснянській та Гірській громаді, й чотири – на Лисичанськ.
“Вранці загинули чоловік з Тошківки та жінка з Воєводівки, вдень – чоловік з Попасної. Це не остаточні дані, тому що в Попасній і Гірській громаді будинки палають один за одним”, – розповів Гайдай про загиблих.
Окрім цього, виявили тіла ще двох чоловіків з Новоіванівки, які загинули 3 травня. Загальна кількість померлих з кінця лютого на Луганщині сягнула вже 192 осіб.
Унаслідок обстрілів росіян у регіоні пошкодженими залишилося чимало будинків. Так, у Попасній і Гірській громаді, за словами Гайдая, будинки палають один за одним: “Лише в Гірському знищено або пошкоджено не менше восьми будинків, три – у Комишувасі, чотири – в Сєвєродонецьку, чотири – в Лисичанську та щонайменше чотири в Новодружеську. Також у Сєвєродонецьку в межах міста зайнялася хвойна підстилка”.
Щодо Донеччини, то російські військові продовжили масовані обстріли Часового Яру, де пошкодили 17 будинків та вбили одну людину, Краматорську, де внаслідок атаки поранення отримали 25 осіб й пошкодило дев’ять будинків, зокрема школу, а також Авдіївки, де окрім трьох пошкоджених будинків перебило лінію електропередач.
“Тривають періодичні обстріли Мар’їнки – ворог застосовує запалювальні касети. Також поодинокі обстріли зафіксовано на Світлодарському напрямку, без жертв. Росіяни й далі намагаються посіяти паніку на Донеччині, але в них немає шансів”, – розповів Кириленко.
За добу 4 травня в регіоні налічили двох загиблих.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.