У Туреччині затримали голову представництва Amnesty International
У Туреччині поліція затримала голову турецького представництва міжнародної правозахисної організації Amnesty International Танера Кіліча.
Про це повідомляє прес-служба організації.
Згідно з повідомленням, Кіліча затримали 6 червня в Ізмірі разом із 22 іншими адвокатами за підозрою у зв’язках з рухом релігійного діяча Фетхуллаха Ґюлена, якого Анкара звинувачує в невдалій спробі перевороту в 2016 році.
Кіліча забрали з його будинку в Ізмірі о 6:30 ранку. Наразі він перебуває у поліцейському відділку Ізміра.
“Танер Кіліч у своєму послужному списку має великий досвід захисту саме тих прав і свобод, які турецька влада зараз має намір затоптати”, – цитує прес-служба генерального секретаря Amnesty International Саліла Шетті.
Amnesty International закликає турецьку владу негайно звільнити Танера Кіліча разом з іншими 22 адвокатами і зняти всі звинувачення проти них.
Танер Кіліч працював в Amnesty International Туреччини у різні періоди з 2002 року і був головою з 2014 року. Протягом десятиліть, працюючи у правозахисних організаціях Туреччині, він послідовно продемонстрував неухильну відданість правам людини.
Нагадаємо, у Туреччині після спроби перевороту затримали, звільнили чи відсторонили понад 100 тисяч поліцейських, військових, суддів, фінансистів і громадських активістів.
Анкара підозрює їх у зв’язках з релігійним проповідником Фетхуллахом Ґюленом, якого вважає натхненником спроби державного перевороту.
Ґюлен, який від 1999 року живе у вигнанні у США, заперечує свою причетність і засуджує спробу перевороту.
Вашингтон раніше заявляв, що наразі не отримав доказів, які доводили б необхідність екстрадиції Ґюлена.
Обсяги придушення інакодумства в Туреччині після спроби перевороту стривожили західні країни і правозахисників. Влада Туреччини різко відкидає таку критику і скаржиться на брак підтримки і розуміння на Заході.
Правозахисна організація Amnesty International раніше оприлюднила звіт, у якому звинуватила владу Туреччини у “свавільних звільненнях” держслужбовців і бюджетників. Як зазначено у звіті, їх звільняли за умов надзвичайного стану урядовими постановами на підставі узагальнених звинувачень у “зв’язку з терористичною організацією”, як офіційна Анкара називає рух Ґюлена. Правозахисники закликали Туреччину швидко створити дієвий механізм апеляцій на рішення про звільнення.