Джерело: censor.net
“Ми знаємо, що там на території залізничного вокзалу був створений окупаційними військами, скажімо так, “тортурний табір”, де у підвал спускали людей, застосовували до них фізичну силу, катували й допитували: і волонтерів, і місцеве населення“, – сказав Задоренко.
Знущалися рашисти і з мешканців селища Руська Лозова, звільненого 29 квітня.
“Під час евакуації місцеві розповідали нам, що й одягали целофанові пакети на голову, і зв’язували руки, ставили на коліна, катували. Ці люди на сьогодні виїхали на безпечну територію, з ними працюють відповідні служби, фіксують ці свідчення”, – зазначив голова Дергачівської громади.
Руська Лозова після окупації. 2 травня 2022 року. Фото: facebook.com/dermiskrada
Після звільнення Руську Лозову продовжують обстрілювати. За інформацією пресслужби Дергачівської громади, попри ворожі мінометні обстріли з села евакуйовано майже 900 людей.
За підрахунками голови громади, до повномасштабного вторгнення Росії в Руській Лозовій проживали понад 4500 жителів. У перший тиждень-півтора, коли село не було окуповане росіянами, з населеного пункту виїхали близько 2000 людей. На територію Росії окупанти вивезли 1000–1200 людей.
Загалом, за даними Задоренка, в громаді з 24 лютого загинули близько сотні людей.
29 квітня на території Бучанського району на Київщині правоохоронці виявили яму з тілами трьох чоловіків, яких солдати Російської Федерації катували, а потім убили.
Нагадаємо, що коаліція “
Україна. П’ята ранку” збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Зокрема, це умисні вбивства населення, катування і нелюдське поводження, умисне заподіяння тяжких страждань чи серйозного каліцтва, зґвалтування, руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю, примус цивільних осіб чи військовополонених служити в збройних силах РФ, використання населення як “живих щитів”, депортація українців до Росії чи на окуповані нею території Донбасу і Криму, викрадення і незаконні арешти цивільних осіб, взяття заручників, вчинення нападу на військових, які припинили брати участь у воєнних діях, віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста, використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів), використання отруйних речовин, напади на релігійні й культурні установи, розграбування суспільної й особистої власності тощо.
Правозахисники просять надсилати інформацію і докази про вказані злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу
warcrimeSOS.UA@gmail.com. Ознайомтеся з детальною
пам’яткою, як фіксувати докази воєнних злочинів і злочинів проти людяності.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте нас на адресу
tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, просимо заповнити
онлайн-форму.