“Щоб народ не ох*євав”: вбитих в Україні російських військових везуть на батьківщину вночі та маленькими партіями
Щоб приховати великі втрати серед особового складу армії РФ, вбитих українськими захисниками російських окупантів везуть додому вночі та маленькими партіями.
Про це стало відомо з чергового перехоплення телефонних розмов росіян, оприлюдненого СБУ.
Есбівці не уточнили, коли саме відбулась розмова двох російських військових, однак зазначили, що запис зробили у Запорізькій області.
Чоловічий голос на записі розповідає, що з його роти, в яку входило близько сотні солдатів, живими залишилось лише два десятки й дев’ятеро написали заяви про відмову виконувати накази. Один з чоловіків запитує у співрозмовника, чи він відправляв солдата на прізвище Макєєвич, тіло якого ще треба упізнати.
“Дружина переживає, його вже 6 днів везуть”, – каже він.
“Їх маленькими пачками везуть, щоби народ не ох*євав. І вночі”, – відповідає йому співрозмовник.
Станом на 2 травня, за даними Генштабу ЗСУ, загальні бойові втрати особового складу російської армії склали вже 23 тисячі 800 осіб. Водночас російське військово-політичне керівництво ретельно приховує від своїх громадян реальну кількість вбитих та полонених українськими військовими окупантів.
Всього двічі від 24 лютого Міністерство оборони РФ повідомляло про загиблих: 2 березня їх нібито було 498 осіб, а 25 березня – 1351.
Нещодавно видання “Медіазона” провело дослідження, аби узагальнити портрет російського солдата, якого керівництво Росії відправляє на війну в Україну. Журналісти опрацювали дані щодо 1700 загиблих та дійшли висновку, що зазвичай керівництво РФ відправляє молодиків з бідних регіонів країни.
Так, найвищі втрати фіксують у двох республіках: Дагестані та Бурятії, де медіанна зарплата ледве перевищує 20 тисяч рублів (6,7 тисячі гривень). При цьому інформації щодо загиблих солдатів з Москви та Санкт-Петербурга, де сумарно живе понад 12% населення Росії, практично немає.
Також журналісти з’ясували, що між загибеллю в Україні та похороном військових у Росії іноді минає значний час — найчастіше він становить близько двох тижнів.
Наприкінці березня президент України Володимир Зеленський, розмовляючи з журналістами опозиційних російських видань, розповів, що влада Росії взагалі не цікавиться питанням вивезення тіл.