“У ліфчиках та трусах ви зброю шукаєте, наволочі?”: дві жінки розповіли, як втекли з окупованого росіянами села

Дата: 27 Квітня 2022
A+ A- Підписатися

Російські військові тероризують населення тимчасово окупованих сіл на Півдні України: обшукують цивільних, стріляють їм під ноги та не випускають тих, хто хоче втекти.

Свідчення жінок, які змогли виїхати з одного з таких населених пунктів, записали журналісти “Радіо Свобода”. 

Скриншот відео

Російські військові йшли на Миколаїв через село, в якому жили жінки. Назву населеного пункту у відео не наводять, однак очевидиці зазначили, що там розташований інтернат для сиріт.

Рух колони продовжувався не один день, і, за словами жінок, у ній було не менш ніж 800 одиниць техніки. Невдовзі російські військові повернулися до села, підірвавши перед цим мости й узявши населений пункт в оточення.

Судячи з розповідей жінок, загарбники почали обшукували цивільних, намагаючись знайти в них зброю.

“У ліфчиках та трусах у баби ви зброю шукаєте, га? Наволочі! Бандити, натуральні бандити. Фашисти не робили такого”, – пригадує пережите пенсіонерка. 

Також тероризували місцевих:“Хто сподобався – сподобався, хто не сподобався – лякають, стріляють під ноги”.

66-річна мати з донькою розповіли, що тікали з окупованого села разом із двома онуками – дев’ятирічним хлопчиком та 20-річною дівчиною. Пересувалися вони степовими дорогами.

“Чоловік мій вивіз в останню хвилину. Я думала, у мене серце розірветься, як ще одна така ніч буде”, – розповідає одна з жінок. 

Обидва чоловіки з родини досі залишаються в окупованому селі. 

“Вдома я лишила чоловіка, трудівника. Йому 68-років, у нього було три тромби до серця, йому в Києві робили операцію. Він зараз на ліках: ранок, обід і вечір він має пити ліки. Ліки закінчуються, село окуповане, не дають ні виїхати, ні заїхати, їсти немає чого абсолютно”, – каже пенсіонерка, яка також за її словами має серйозні проблеми зі здоров’ям. 

У Миколаєві, де нині перебувають жінки, немає централізованого водопостачання через перебиту росіянами трубу: “Ми в однокімнатній квартирі. Оце завдяки тому, що йдуть дощі, ми збираємо воду мисочками у відро… ми помиємося, потім попремо в тій воді, а потім зберемо й ще й туалет зіллємо. А в магазині ми купляємо воду, щоб зварити якийсь суп гарячий дітям, щоб поїсти, напитись”.

За словами голови Миколаївської ОВА Віталія Кіма, місце, де необхідно полагодити трубу, розташоване в сірій зоні: “Там лінія вогню, постійні обстріли. Навіть коли ми полагодимо, є ймовірність, що ворог пошкодить її в іншому місці. Тому ми займаємось і альтернативними варіантами”.

Нагадаємо, що станом на 21 квітня, за словами заступниці керівника офісу президента Олени Симоненко, в Україні тимчасово окупованими було більш як 3500 населених пунктів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter