На Сумщині працівник Укрзалізниці підірвався на протипіхотній міні

Дата: 26 Квітня 2022
A+ A- Підписатися

23 квітня в селі Нижня Сироватка на Сумщині, працівник Укрзалізниці дорогою додому підірвався на протипіхотній міні. Від вибуху чоловік отримав поранення та контузію.

Про це повідомляють в Офісі генерального прокурора.

Фото: Офіс Генерального прокурора

“Військовослужбовці збройних сил РФ, у порушення вимог Женевської конвенції про захист цивільного населення, встановили міни в місцях загального користування с. Нижня Сироватка Сумського району”, – йдеться в повідомленні.

За даними слідства, 23 квітня близько 7-ї години ранку 29-річний працівник АТ “Укрзалізниця”, повертаючись на мотоблоці зі станції додому, підірвався на протипіхотній міні. Чоловік отримав тілесні ушкодження та контузію важкого ступеня.  

За цим фактом поліція під процесуальним керівництвом прокуратури здійснюється досудове розслідування за частиною 1 статті 438 Кримінального кодексу України (“Порушення законів та звичаїв війни”).

Дана стаття передбачає від 10 років тюрми до довічного ув’язнення. 

Генеральна прокуратура також просить свідків воєнних злочинів Росії фіксувати їх та надсилати докази на сайт.  

Як відомо, що 8 квітня в Сумській області працівники Тростянецької РЕМ, які їхали, щоб відновити електропостачання, підірвалися на міні, залишеній російськими військовими.

Унаслідок вибуху одна людина загинула. Двох чоловіків із травмами й переломами доставили до лікарні. Ще двоє людей отримали контузію без госпіталізації.

Нагадаємо, що коаліція “Україна. П’ята ранку” збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
 
Зокрема, це умисні вбивства населення, катування і нелюдське поводження, умисне заподіяння тяжких страждань чи серйозного каліцтва, зґвалтування, руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю, примус цивільних осіб чи військовополонених служити в збройних силах РФ, використання населення як “живих щитів”, депортація українців до Росії чи на окуповані нею території Донбасу і Криму, викрадення і незаконні арешти цивільних осіб, взяття заручників, вчинення нападу на військових, які припинили брати участь у воєнних діях, віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста, використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів), використання отруйних речовин, напади на релігійні й культурні установи, розграбування суспільної й особистої власності тощо.
 
Правозахисники просять надсилати інформацію і докази про вказані злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Ознайомтеся з детальною пам’яткою, як фіксувати докази воєнних злочинів і злочинів проти людяності.
 
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте нас на адресу tp@humanrights.org.ua.
 
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, просимо заповнити онлайн-форму.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter