У невизнаному Придністров’ї, ймовірно з РПГ, поцілили в будівлю “міністерства держбезпеки”
У Придністров’ї, окупованій частині Молдови, ймовірно з РПГ, вистрілили в будівлю так званого “міністерства держбезпеки” (МДБ) у Тирасполі.
Про це пишуть у місцевих телеграм-каналах.
Зокрема, на одному з опублікованих фото з місця подій видно пошкоджену будівлю МДБ, а також вибиті вікна в сусідньому будинку. Крім того, на одній з фотографій на землі лежить тубус, можливо від РПГ, з якого нібито зробили постріл. За даними очевидців, на яких посилається телеграм-канал, було чути кілька вибухів.
Український журналіст Андрій Цаплієнко в телеграмі пише, що використаний гранатомет попередньо ідентифікують як РПГ-27 “Таволга” російського виробництва. Такий стоїть на озброєнні Росії, Габону, Йорданії та самого невизнаного Придністров’я, а до України його ніколи не постачали.
Дорогу поблизу будівлі МДБ у Тирасполі перекрили. На місці працюють місцеві силовики, швидка, рятувальники. Зазначають, що внаслідок обстрілів ніхто не постраждав.
Головне управління розвідки Міноборони України називає інцидент спланованою провокацією російських спецслужб.
Розвідка посилається на лист від 22 квітня, в якому секретар “Держкомісії з ліквідації надзвичайних ситуацій” “ПМР” Вадим Шмаленко звернувся до голови Каменського району Володимира Бичкова. В документі йшлося про термінову (до 16:00 того ж дня) підготовку відомостей про наявність та місце розташування “захищеного пункту управління цивільної оборони міста”.
Тобто, пояснює ГУР, ще за три дні до інциденту керівники “ПМР” уже готувалися до його проведення і подбали про облаштування захищеного і комфортного бункера:
“Очевидно, що цей випадок – один з низки провокативних заходів, організованих ФСБ для нагнітання панічних та антиукраїнських настроїв. За задумом авторів, вони мають виправдати війну на території України чи залучити “ПМР” до бойових дій. Або в якості території з певним мобілізаційним резервом, або ж як територію, з якої російські війська можуть проводити атаки на українську територію”.
Нагадаємо, що минулого тижня російське військове командування повідомило про плани окупувати весь Південь України для того, щоб отримати сухопутний коридор до невизнаного Придністровʼя. Тут, зокрема, розміщені військові підрозділи Росії, які від 2014 року не мають ні стабільного сполучення з Росією, ні постачання.