Ракетних ударів від російської армії цієї ночі зазнали Полтавська, Кіровоградська та Дніпропетровська області, а вранці – ще й Миколаївська. Крім того, окупанти продовжують обстрілювати Херсонську, Харківську, Луганську й Донецьку області.
Про це повідомляє “Українська правда” і з посиланням на дані голів ОВА щодо ситуації в регіонах.
Наслідки обстрілів Луганської області. Джерело: телеграм-канал Сергія Гайдая
На Дніпропетровщині вночі ворог влучив у закинуту птахофабрику. Будівлю зруйновано. Наразі інформації щодо постраждалих немає.
На Полтавщині пізно ввечері стався “приліт” по об‘єкту господарської інфраструктури в одному з сіл області (під Полтавою). Є руйнування будівель. Одна людина загинула. Одна постраждала, але без госпіталізації.
У Кіровоградські області зафіксували влучення по об’єкту інфраструктури (аеродрому в Олександрії) пізно ввечері. Пожежа ліквідована. Є загиблі та постраждалі. Ведуться аварійно-відновлювальні роботи.
Крім того, інтенсивність обстрілів в окремих районах Харкова за добу збільшилася, вчора за день по місту понад 50 осіб поранено, загинули 9 цивільних.
У Харківській області окупанти обстрілювали Дергачі, Балаклію, Золочів. Постраждали 3 людини, загинули 2 людини.
На Луганщині через обстріли росіян одна людина загинула в Кремінній, а у Сєвєродонецьку перебито центральний газопровід.
Крім того, через обстріли в Лисичанську зазнали поранень три жінки – їх евакуювали з пошкодженого будинку і надали меддопомогу.
Нагадаємо, що коаліція “
Україна. П’ята ранку” збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Зокрема, це умисні вбивства населення, катування і нелюдське поводження, умисне заподіяння тяжких страждань чи серйозного каліцтва, зґвалтування, руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю, примус цивільних осіб чи військовополонених служити в збройних силах РФ, використання населення як “живих щитів”, депортація українців до Росії чи на окуповані нею території Донбасу і Криму, викрадення і незаконні арешти цивільних осіб, взяття заручників, вчинення нападу на військових, які припинили брати участь у воєнних діях, віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста, використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів), використання отруйних речовин, напади на релігійні й культурні установи, розграбування суспільної й особистої власності тощо.
Правозахисники просять надсилати інформацію і докази про вказані злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу
warcrimeSOS.UA@gmail.com. Ознайомтеся з детальною
пам’яткою, як фіксувати докази воєнних злочинів і злочинів проти людяності.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте нас на адресу
tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, просимо заповнити
онлайн-форму.