У день народження Сенцова відбудуться кінопокази “Процесу” та акції

Дата: 12 Липня 2017
A+ A- Підписатися

До дня народження утриманого в Росії політв’язня кінорежисера Олега Сенцова у кількох містах України відбудуться кінопокази фільму Аскольда Курова “Процес: Російська держава проти Олега Сенцова” та акції “Напиши побажання”.

Про це повідомляє на сторінці у Фейсбук ініціатива Комітет солідарності.

“13 липня – день народження кінорежисера, письменника, активіста, “кримського заручника” Олега Сенцова. Олег натепер відбуває термін ув’язнення у Росії за абсурдними політичними звинуваченнями. Святкувати день народження без самого винуватця події – дивно. Однак ми робимо це, щоби ще раз нагадати про кримських політв’язнів, і вимагати їх звільнення”, – йдеться у повідомленні.

Ініціативна активістська група “Комітет солідарності” запрошує усіх прийти 13 липня о 13:00 на оглядовий майданчик у Маріїнському парку (площа Конституції).

“Ми зберемося біля пустуючого режисерського крісла, щоб зачитати привітання, пригостити усіх іменниним тортом та підписати листівки”, – повідомляють організатори.

О 19 годині того ж дня у “Кримському Домі” (Київ, вул. Михайла Омеляновича-Павленка, 9) за сприяння  компанії “Артхаус Трафік” відбудеться показ фільму “Процес: Російська держава проти Олега Сенцова” із обговоренням після перегляду.

У “Комітеті солідарності” зазначають, що акції до дня народження Сенцова відбудуться також у інших містах.

Зокрема, як повідомляє Крим.Реалії, 13 липня в Одесі фільм можна буде подивитися у “Зеленому театрі”, а акція пройде у Стамбульському парку.

Крім того, 13 липня з 8:30 на перетині вулиць Банкової та Інститутської у Києві проходитиме акція “Погляд із російського полону”.

У день проведення самміту Україна-ЄС родини полонених військових та цивільних осіб об’єднаються, аби нагадати лідерам ЄС про гуманітарний вимір російської агресії проти України. Вони зустрічатимуть гостей із Брюсселя на перетині вулиць Банкової та Інститутської з плакатами у вигляді очей своїх рідних.

Таким чином, організатори сподіваються, що лідери ЄС, по суті, проїдуть “живим коридором” із поглядів тих, хто вже протягом кількох років залишається заручником війни і чиє звільнення поки що залишається примарним.

Акція відбуватиметься перед початком самміту, учасники пікету з плакатами будуть на місці з 8.30.

“Ми не впевнені, що нас побачать, адже не володіємо точною логістичною інформацією, але сподіваємося, що погляди лідерів ЄС все ж таки зустрінуться з поглядами заручників”, – зазначають організатори, якими є об’єднання родичів політв’язнів Кремля, об’єднання родин військових, що утримуються на непідконтрольних територіях Донецької та Луганської областей.

Як відомо, документальний фільм Аскольда Курова “Процес” про режисера Олега Сенцова, який перебуває в ув’язненні в Росії, вийшов в український прокат 6 квітня 2017 року.

25 серпня 2015 року російський суд у Ростові-на-Дону засудив українського режисера з Криму Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у підготовці терактів у Криму, а ще одного українця Олександра Кольченка – до 10 років ув’язнення у виправній колонії суворого режиму.

Сенцова й Кольченка у лютому 2016 року етапували до Челябінської області.

Міжнародні організації визнали, що справа проти Сенцова й Кольченка є сфабрикованою, та виступили з критикою на адресу РФ, вимагаючи звільнити їх.

Правозахисний центр “Меморіал” вніс Сенцова й Кольченка до списку політв’язнів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter