Через обстріли РФ пошкоджені і зруйновані будівлі іноземних дипустанов у Маріуполі і Харкові – МЗС
Внаслідок російських ракетно-бомбових ударів по Маріуполю і Харкову пошкоджені дипломатичні установи іноземних країн.
Про це 8 березня повідомило Міністерство закордонних справ України.
“У Маріуполі була пошкоджена будівля, в якій розташовувалися генеральне консульство Греції та офіс Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, а також зруйновані приміщення почесних консульств Словенії, Азербайджану та Албанії в Харкові”, – йдеться у повідомленні на фейсбук-сторінці міністерства.
У МЗС наголосили, що такі дії Росії є грубим порушенням міжнародного гуманітарного права, Віденських конвенцій про дипломатичні та консульські зносини.
Факти руйнувань дипломатичних приміщень іноземних країн МЗС долучить до позовів проти Росії в міжнародних судових інстанціях, щоб “притягнути до максимальної відповідальності за її злочини”.
Російська агресія проти України почалася вранці 24 лютого. Президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ до України, заявивши, що мета цього – “демілітаризація і денацифікація України”.
Збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі, зокрема з Білорусі, та сходу. Відтоді вони обстрілюють українські міста, завдають ракетно-бомбових ударів по житлових кварталах та цивільній інфраструктурі.
В Управлінні верховного комісара ООН з прав людини заявили, що станом на 7 березня жертвами російської агресії проти України стало щонайменше 406 мирних жителів, поранено 801. Проте зазначили, що реальні цифри значно вищі, оскільки з місць, де тривають інтенсивні бої, інформація надходить із запізненням та її ще треба підтвердити.
27 лютого Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН, висунувши вимогу “притягнути Росію до відповідальності за спотворення поняття геноциду для виправдання агресії”. Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан 3 березня повідомив про початок розслідування. 7 березня у суді ООН у Гаазі розпочалися слухання за позовом України до Росії про геноцид.