За два дні акредитацію до зони ООС отримали понад тисячу журналістів – Міноборони
За останні два дні за прискореною процедурою акредитацію для роботи в зоні проведення операції Об’єднаних сил отримали понад тисячу представників ЗМІ.
Про це під час круглого столу в НСЖУ заявив керівник експертної групи Директорату інформаційної політики у сфері оборони та стратегічних комунікацій Міноборони Олександр Мотузяник, передає кореспондентка ZMINA.
За його словами, ще 150 міжнародних журналістів отримають дозвіл на роботу на передовій уже найближчим часом.
Представники Служби безпеки України Артем Дехтяренко та Андрій Кот повідомили, що черги на акредитацію зараз немає, всі заявки від іноЗМІ опрацьовані службою та передані до Збройних сил України.
“Усі затримки пов’язані з тим, що запитів на отримання акредитації дуже багато, а спеціального підрозділу для цього немає – оформленням займаються звичайні співробітники”, – уточнив Дехтяренко.
За словами Мотузяника, інформування журналістів про те, що їм надано акредитацію, триває. Він наголосив на тому, що відмови в акредитації є, але їх дуже небагато.
На запитання, чи можна в разі відмови подавати документи знову, Мотузяник відповів, що військових не цікавить прізвище представника ЗМІ, лише саме видання чи сайт. Тож раціональніше редакції подати заявку про акредитацію до зони ООС іншого журналіста.
Щодо причин відмови в акредитації, співробітники СБУ сказали, що не повідомлятимуть їх.
Водночас Мотузяник уточнив, що головні критерії, які перевіряються під час опрацювання запитів на акредитацію, це:
- належність журналіста до ЗМІ;
- можлива причетність до співпраці з іноземними розвідками та терористичними угрупованнями;
- порушення українського законодавства, зокрема незаконний перетин українського кордону.
Він уточнив, що минулого тижня створено спеціальну групу в складі радника МВС, представників Міноборони, ЗСУ та СБУ для прискореного опрацювання запитів журналістів.
Загалом у круглому столі, організованому НСЖУ та ГО “Інформаційна безпека”, взяли участь представники української влади та журналісти з Нідерландів, Португалії, Аргентини, Великої Британії та інших.
Про складнощі з акредитацією іноземних ЗМІ, причини цього та шляхи виходу із ситуації ZMINA писала в матеріалі