Поліція розглядає дві версії вбивства громадського активіста Олександра Іваніни у Сумах
У рамках відкритого кримінального провадження щодо вбивства громадського активіста у Сумах слідчі розглядають дві основні версії події – вбивство на замовлення і вбивство, скоєне на ґрунті неприязних стосунків.
Про це повідомили у Нацполіції.
27 жовтня у Сумах убили 29-річного громадського активіста Олександра Іваніну. Близько 21-ї години він разом зі своєю дружиною Ганною під’їхав до свого під’їзду, а коли вийшов із машини до багажника за речами, незнайомець, який досі сидів неподалік на лавці, дістав зброю та зробив кілька пострілів у бік Іваніна.
У поліції зазначають, що чоловік отримав три кульових поранення в спину та одне в грудну клітину. Від цих травм він помер на місці події.
“Тіло направлене до моргу для проведення судово-медичної експертизи з метою встановлення причин смерті. Серед мотивів вчинення злочину розглядається версія вбивства, вчиненого на замовлення у зв’язку із діяльністю потерпілого, та вбивство на ґрунті особистих неприязних стосунків”, – розповіли правоохоронці.
З громадською діяльністю пов’язали вбивство Іваніни в організації “Правий сектор”, членом якої він був.
“Не виникає сумнівів, хто приклав до цього руку і де саме шукати винних. “Правий сектор” переконаний, що саме націоналістична діяльність Іваніни стала причиною вбивства. А вбивць слід шукати поміж любителів “русского міра”, – написали на сторінці руху у фейсбуку.
“Жахливим та неприпустимим” назвав вбивство й очільник Сумської обласної державної адміністрації Дмитро Живицький.
У день смерті активіст виступав на сесії обласної ради та критикував владу за підвищення вартості проїзду в приватних маршрутках.
Відомо, що на життя Іваніни вже робили замах у грудні минулого року: тоді чоловік на ім’я Сергій Василенко, як переконував убитий, націлився в активіста з травматичної зброї, але влучив у його друга Володимира Солодовника. Влітку 2021-го Іваніна повідомляв, що брат Василенка вирив яму, в якій пообіцяв його закопати.
Нагадаємо, що минулого року зафіксували понад сотню нападів і переслідувань громадських активістів в Україні. Найнебезпечнішими видами активізму виявилися протидія корупції, захист прав ЛГБТІК-людей та захист довкілля.
ZMINA розповідала, чому кількість нападів зростає.