У ПАРЄ обрали Дуню Міятович комісаром з прав людини
Про це повідомляє прес-служба Ради Європи.
Парламентська асамблея Ради Європи у другому турі обрала Міятович зі 107 голосами.
Фаворитом виборів вважали француза П’єр-Іва Ле Борна. Він отримав 103 голоси. 19 голосів здобув Горан Клеменчич із Словенії.
Її каденція триватиме шість років, починаючи з 1 квітня 2018 року.
Представник України в Раді Європи Дмитро Кулеба вже привітав переможницю.
“Бажаю успіху на посаді. Очікую від неї принципової та активної роботи для захисту прав людини в окупованих Криму та на Донбасі, звільнення наших політв’язнів в Росії”, — написав він у твіттері.
Нагадаємо, Дуня Міятович — громадянка Боснії та Герцеговини. З 2010 — 2017 роки вона була спецпредставницею ОБСЄ з питань свободи ЗМІ. Окрім цього, вона працювала головою Європейської платформи регуляторних органів та очолювала групу фахівців Ради Європи з питань свободи слова й інформації в кризові періоди.
Раніше Дуня Міятович критично висловлювалась з приводу заборони російських телеканалів, кінофільмів та стосовно закону про декомунізацію.
Комісар Ради Європи з прав людини — незалежна, неупереджена посадова особа. Цю посаду у Раді Європи заснували у 1999 році задля обізнаності зі станом прав людини у 47 країнах-членів ради, для виявлення недоліків у законодавстві та його застосуванні з точки зору прав людини. До обов’язків комісара також входить — сприяти роботі національних омбудсманів та інших правозахисних інституцій.
Комісар регулярно відвідує країни-члени Ради Європи, вступаючи в діалог з урядами та громадянським суспільством та складаючи доповіді в межах її повноважень.
Дунія Міятович змінить на цій посаді Нілса Муйжнієкса, який обіймає цю посаду з 2012 року. У 2014 році Нілс Муйжнієкс їздив до Криму, де зафіксував серйозні порушення прав людини на анексованому Росією півострові. У своїй доповіді він заявляв про зникнення людей, обшуки в будинках українців, кримських татар та інших осіб, які відмовилися від російського громадянства. Комісар закликав припинити роботу місцевих сил самооборони і закликав де-факто владу надати вільний доступ до Криму міжнародним організації з надання допомоги. Після доповіді комісара окупаційна влада не допускала до Криму.