В Криму лікарі відмовили вагітній жінці в госпіталізації. Наступного дня вона померла
Підконтрольний Росії Слідчий комітет Криму порушив кримінальну справу через загибель 21-річної мешканки селища Донське Сімферопольського району, яка вчасно не отримала необхідну медичну допомогу.
Як повідомляє “Новая газета”, 18 січня вагітній Тетяні Піменовій викликали “швидку допомогу” через високу температуру. Спочатку жінку відвезли до Луговської лікарні, згодом – до лікарні №7 в Сімферополі, і зрештою – до республіканської клінічної лікарні імені Семашка.
За словами батьків жінки, о третій годині ночі їй відмовили в госпіталізації та виставили за двері медустанови. Лікарі пояснили це відсутністю паспорту та полісу обов’язкового медичного страхування. Документів у Піменової дійсно не було – вона займалася їх відновленням після втрати.
“Додому донька повернулася з температурою 40°C”, − розповів батько загиблої Юрій Піменов.
Наступного дня після нетривалого покращення в жінки знову піднялася температура. Цього разу її все ж таки госпіталізували – спочатку до Луговської ЦРЛ, а після цього – до Сімферопольського перинатального центру.
Лікарі повідомили їй, що на 23 тижні вагітності ненароджена дитина померла. Причиною став білок, що згорнувся від високої температури. Під час підготування до штучних пологів померла і сама Тетяна Піменова.
Кримінальну справу порушили за ч. 2 ст. 109 Кримінального кодексу РФ – “заподіяння смерті з необережності внаслідок неналежного виконання особою своїх професійних обов’язків”.
Згідно з російським законом “Про основи охорони здоров’я громадян в РФ”, лікар не може відмовити в госпіталізації тільки, коли пацієнту явно загрожує смерть. В іншому випадку допомога надається лише при наявності поліса обов’язкового медичного страхування. Обов’язок пацієнта надати лікарям поліс прописаний в законі “Про обов’язкове медичне страхування”.