На Кубі наказали обмежити доступ до інтернету тим, хто поширює фейки або завдає шкоди іміджу країни
Уряд Куби запровадив нові правила використання соціальних медіа та інтернету, які, за словами критиків, спрямовані на придушення інакомислення в країні.
Про це повідомляє BBC.
Нові правила, запроваджені владою, забороняють “кібертероризм”, спрямований на підрив порядку або дестабілізацію країни, класифікуючи його як злочин “дуже високої” небезпеки. Вони також містять наказ інтернет-провайдерам обмежити доступ до мережі тим, хто “поширює фейкові новини або завдає шкоди іміджу держави”. Згідно з новими правилами, ніхто не має права й “очорнити” кубинських посадовців чи “революційний процес”.
Указ, підписаний міністром зв’язку Майрою Аревич, офіційно має на меті “запобігати, виявляти та належно реагувати на можливі ворожі, злочинні та шкідливі дії, які можуть статись у кіберпросторі”.
Першим інтернет-провайдером на Кубі в 1996 році стала компанія ETECSA, однак доступ до мережі довгий час мали лише іноземці та деякі посадовці. Ширше використання інтернету стало можливим лише у 2013–2014 роках. Саме тоді в країні відкрили понад сотню інтернет-кафе, а невдовзі дедалі більше кубинців почали отримувати новини з джерел, які не контролює влада, та ставали користувачами популярних у всьому світі соціальних мереж.
Доступ до мобільного інтернету з’явився для громадян лише в грудні 2018-го. Під час протестів 2021-го люди активно висловлювали свою незгоду з діями уряду в мережі, публікували фото та відео того, що відбувається на вулицях, а також мобілізували протестувальників. Після початку заворушень на острові частково не працювали соціальні мережі, але офіційно влада пов’язувала це з проблемами з поданням електроенергії.
Нагадаємо, що після протестів 11–12 липня на Кубі безвісти зниклими активісти вважали понад 500 людей. Влада підтверджувала й смерть одного демонстранта – на ім’я Діубіс Лауренсіо Техеда. Проте загиблих може бути більше.
До цього антиурядові акції відбувалися на Кубі ще в 1994 році, але їх швидко придушила влада. Тоді сотні тисяч людей покинули острів на саморобних човнах.