Вишивання як загроза — у Криму активістів Українського культурного центру перевіряє прокуратура
Підконтрольна Кремлю прокуратура окупованого Криму викликала для перевірки представників Українського культурного центру, а також прийшла з перевіркою в бібліотеку Сімферополя, де активісти займалися вишиванням.
Про це повідомляє Крим.Реалії з посиланням на представницю центру Ольгу Павленко.
“Співробітники прокуратури перевіряють бібліотеку, де ми займалися вишиванням. Уявіть, тільки вишиванням!” – зазначила Павленко.
Крім того, активісти розповіли, що друкарня відмовила їм у співпраці, посилаючись на листи від правоохоронних органів Росії, де газета “Кримський терен” українською мовою називається “екстремістським матеріалом”.
Активісти Українського культурного центру в Криму 26 серпня 2017 року презентували перший експериментальний випуск видання “Кримський Терен” українською та російською мовами.
У першому випуску була опублікована інструкція для вступу до вищих навчальних закладів материкової України, матеріал про блокування інтернет-ЗМІ в Криму, фрагменти останнього слова у суді кримського політв’язня Володимира Балуха, а також історичне дослідження Леоніда Кузьміна про українські землі.
У анексованому Росією Криму систематично обмежують доступ до інформаційних сайтів. Правозахисники вказують на тиск на незалежні засоби масової інформації та журналістів, а також сформований “інформаційний вакуум”. Півострів внесений до десятки найгірших територій, за рівнем свободи слова. Громадські активісти вказують на істотне скорочення використання української мови після російської анексії Криму.
Серед країн, де рівень свобод є найнижчим, – Сирія, Південний Судан, Північна Корея, Туркменистан, Сомалі, Лівія, Узбекистан.