У Криму “суд” присудив шість років колонії суворого режиму політв’язню Аблямітову

Дата: 24 Березня 2021
A+ A- Підписатися

Незаконний “суддя” невизнаного “Кіровського районного суду” Ігор Дягтерьов засудив кримського татарина Меджита Аблямітова до шести років колонії суворого режиму і року обмеження свободи за членство в добровольчому батальйоні ім. Номана Челебіджихана.

Про це повідомляє кореспондент видання “Кримський процес” з-під будівлі суду.

Захисник Айдер Азаматов

На оголошення вироку пустили тільки родичів підсудного. Як повідомляє захисник Айдер Азаматов, під час дебатів “прокурор” розцінив провину Аблямітова як повністю доведену і попросив “суддю” присудити вісім з половиною років позбавлення волі.

Адвокат у дебатах звернув увагу “суду”, що жоден свідок не повідомив, що бачив Аблямітова зі зброєю, і максимум, що встиг зробити підсудний за два місяці в батальйоні, – це викопав якусь траншею і допомагав запрошувати людей поїсти на кухню. Шкоди від його дій нікому не було.

Меджит Аблямитов в останньому слові повідомив, що не заперечує своєї участі в добровольчому батальйоні, але наголосив, що не ставив на меті вчиняти злочинні дії.

Під час судового слідства з’ясувалося, що щонайменше вісім свідків звинувачення не давали покази як свідки на етапі попереднього слідства.

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова назвала “репресіями” і “політично мотивованим переслідуванням” вирок російського суду в Криму щодо Меджита Аблямітова.

“Кримінальна справа є сфабрикованою, а рішення суду – безпідставним. Адже усі покази Меджита Аблямітова, отримані під час допитів на етапі слідства, були отримані під тиском працівників ФСБ”, – написала Денісова.

Вона зауважила, що “за сфабрикованими звинуваченнями у справі цього батальйону в Криму вже незаконно засуджені п’ятеро громадян України – Едем Кадиров, Февзі Саганджі, Дилявер Гафаров, Наріман Межмедінов, Айдин Мамутов.

Нагадаємо, 19 серпня ФСБ Росії затримала жителя Кіровського району Криму Меджита Аблямітова. Російська спецслужба звинувачує його в участі в “українському націоналістичному батальйоні” та порушила кримінальну справу проти нього за статтею 208 КК РФ.  
 
У ФСБ кажуть, що кримчанин 2016 року виїхав на материкову частину України й вступив “до батальйону імені Номана Челебіджихана, який створив Ленур Іслямов”. На наступний день після затримання “Київський районний суд Сімферополя” обрав йому запобіжний захід у вигляді утримання під вартою. 14 жовтня “суддя” “Кіровського районного суду” Ігор Дегтярьов продовжив йому запобіжний захід без присутності підсудного і його адвоката, а також без повідомлення про дату засідання.
 
Як відомо, за період окупації Криму російські силовики порушили вже не менш ніж 11 справ за участь у незаконному збройному формуванні, а щонайменше в семи випадках причиною переслідувань стала нібито участь у кримськотатарському добровольчому батальйоні імені Номана Челебіджихана.
 
Ст. 64 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни забороняє країні-окупанту використовувати своє законодавство на окупованій території. В Україні батальйон ім. Номана Челебіджихана діє легально. Із 2016 року тривають обговорення створення цього кримськотатарського батальйону в складі структури правоохоронних органів України.
 
Прокуратура Автономної Республіки Крим наразі розслідує кримінальні провадження за фактами незаконного затримання і проведення обшуку в Аблямітова через нібито участь у “добровольчому кримськотатарському батальйоні імені Номана Челебіджихана”.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter