Навчально-практичний курс «Моніторинг дотримання прав людини в місцях несвободи»

Дата та час події: 23 Листопада 2024, 00:06
A+ A- Підписатися
Всеукраїнська освітня програма «Розуміємо права людини» оголошує конкурс на участь у навчальному курсі «Моніторинг дотримання прав людини у місцях несвободи».
 
До участі у конкурсі запрошуються активісти, які вмотивовані активно діяти у сфері захисту та підтримки прав людини; співпрацюють або зацікавлені у співпраці з правозахисними громадськими організаціями;готові працювати у складі груп моніторингу дотримання прав людини в місцях несвободи та брати участь у плануванні цих моніторингів.
 
kamera 0В останні роки місця несвободи (колонії, СІЗО, ІТТ, психіатричні заклади, дитячі будинки-інтернати, пансіонати для людей похилого віку та людей з інвалідністю, пункти тимчасового розміщення біженців, соціально-реабілітаційні центри, військові частини та інші) стали предметом особливої уваги з боку громадянського суспільства.
Громадські діячі поступово добиваються доступу до закладів різного типу, які вважаються місцями несвободи. Починає працювати національний превентивний механізм з протидії жорстокому та принижуючому гідність поводження і покарання, що здійснюється Уповноваженим Верховної ради з прав людини у партнерстві з громадськими організаціями.
 
Проте для охоплення моніторингом великої кількості місць несвободи (в Україні їх нараховується близько 5500]) окрім матеріальних ресурсів потрібні підготовлені до проведення моніторингу візитери – активісти, які розуміються на стандартах прав людини в місцях несвободи і здатні планувати моніторинг в системі дій, спрямованих на покращення ситуації з правами людини.
 
Навчальний курс триватиме близько 4-х місяців та складатиметься із таких етапів:
 
Перша сесія: дистанційна. 
Дати: з 3 по 15 червня 2013 р.
Передбачає самостійне ознайомлення з рекомендованою літературою та написання стислого огляду ситуації з дотриманням прав людини в одному із типів місць несвободи, користуючись відкритими джерелами інформації. За її результатами буде відібрано 17-20 учасників, які зможуть продовжити навчання в рамках навчального курсу.
 
Друга сесія: 5-денний тренінг.
Дати: з 27 червня по 1 липня 2013 р. Місце проведення: м. Чернігів.
Тренінг охоплюватиме такі теми:
  • стандарти прав людини в місцях несвободи;
  • моніторинг прав людини у системі дій на захист суспільних інтересів;
  • планування моніторингу;
  • участь у групі моніторингу в якості візитерів – спостерігачів;
  • підготовка звітів та рекомендацій за результатами моніторингу;
  • планування власних дій за результатами моніторингу;
  • використання результатів моніторингу для покращення ситуації з дотриманням прав людини.
 
Третя сесія: дистанційна.
Дати: 2 липня –  2 вересня 2013 р.
Передбачає виконання теоретичних та практичних завдань. Зокрема під час цієї сесії учасники проведуть моніторингові візити до 4-5 місць несвободи і підготують звіти за результатами візитів.
 
Після проходження 3-ї сесії учасники, які успішно пройдуть навчання, отримають сертифікат і будуть рекомендовані до участі у спеціалізованому тренінгу для візитерів в рамках Національного превентивного механізму  з протидії жорстокому та принижуючому гідність поводження і покарання.
 
Претенденти на участь у семінарі повинні бути готові:
  • активно діяти у сфері підтримки та захисту прав людини;
  • працювати в інтересах людей, які знаходяться в місцях несвободи;
  • співпрацювати з недержавними організаціями;
  • відвідувати усі заняття освітнього заходу;
  • співпрацювати в команді з іншими учасниками семінару;
  • працювати у складі моніторингових груп, які здійснюватимуть контроль за дотриманням прав людини у місцях несвободи в Україні.
 
Організатори забезпечують проживання та харчування учасників семінару, витрати на проїзд до місця проведення й у зворотному напрямку (за умови наявності проїзних документів й у межах вартості проїзду рейсовим автобусом або плацкартним вагоном поїзда). 
 
Формування групи учасників відбуватиметься за результатами конкурсного відбору.
Для участі у конкурсі необхідно зареєструвати свою кандидатуру, заповнивши реєстраційну анкету он-лайн за адресою:  http://edu.helsinki.org.ua/zajavka (зверніть увагу: отримати доступ до форми заявки можуть лише зареєстровані користувачі сайту).
 
Просимо уважно поставитись до заповнення усіх пунктів анкети. Це впливатиме на результати конкурсного відбору. Зокрема, дуже важливим є опис мотивації.
Ваша кандидатура вважається зареєстрованою, якщо ви отримали про це повідомлення від організаторів.  
 
Контакти організаторів для отримання додаткової інформації: 
 
Контактні особи:
Костянтин Рєуцький: +380952955440; Олена Трубенок: +380681203690; Сергій Буров: +380509219967
 
Просимо звернути увагу, що анкету для участі у конкурсі потрібно заповнити не пізніше 18.00, 31 травня 2013 року. Заявки, отримані пізніше зазначеного терміну розглянуті не будуть. Учасники конкурсу будуть повідомлені про його результати до 3 червня 2013 року. 
 
Навчальний курс «Моніторинг дотримання прав людини у місцях несвободи» здійснюється відповідно до плану дій Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини» в рамках проекту громадської організації «М’АРТ» за фінансової підтримки Посольства Швейцарії в Україні.
 
Партнери в проекті, які здійснюють експертну та інформаційну підтримку: Гельсінський фонд з прав людини (Польща), Харківський інститут соціальних досліджень, Центр інформації про права людини, Правозахисний центр «Поступ», Асоціація незалежних моніторів місць несвободи, Секретаріат Уповноваженого Верховної ради України з прав людини, Центр громадянських свобод.

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter