Звинувачуваного у сексуальних домаганнях командира підозрюють також і у знущанні над солдатами

Дата: 18 Січня 2019
A+ A- Підписатися

Командира військової частини А-1358 у Хмельницькій області, якого раніше звинуватила у домаганнях лейтенантка строкової служби Вікторія Сікал, підозрюють також і у знущанні над солдатами.

Про це військові розповіли журналістам видання InfoResist.

 

За словами Віктора Міщука, який п’ять років (2013-2018) був заступником командира частини з морально психологічного забезпечення, командир змушував промивати шлунок солдатам, які нібито вживали алкоголь. При цьому процедуру він змушував знімати на відео, а потім шантажував хлопців цими записами.

“Всіх військовослужбовців, яких він підозрював у вживанні спиртних напоїв, він відправляв в санітарну частину і наказом начальника медичної служби їм робили клізми. Крім того, не тільки тим, хто був під підозрою, але і друзям цієї людини робили клізми. Просто так, для профілактики. Він змушував інших військовослужбовців знімати на відео це. Частиною гуляє багато цього відео, а потім шантажував військових, щоб вони служили. Він шантажував. Я свідком не був, але солдати скаржилися”, – розповів військовий.

 

Солдати, які проходили через непотрібні медичні процедури, не скаржились на дії командира, а тому розслідування інцидентів не проводили, допоки один з них не виклав відео в мережу.

“Тоді військова служба правопорядку провела опитування і виявила, що він це проводив (наказував робити клізми). У реєстрі досудових розслідувань було зареєстровано виробництво за статтею 406 КК (перевищення повноважень службовою особою). Після того, як він це дізнався, він почав шантажувати і чинити моральний тиск на військовослужбовців, які були свідками. Наприклад, тиснув на медсестру, яка проводила клізми, щоб вона відмовилася від свідчень. Щоб він уникнув покарання”, – розповів Міщук.

Він додав, що на ім’я начальника озброєння подали лист з пропозицією викликати командира на атестаційну комісію, проте ніякої реакції після цього не було:

“Справу зам’яли. А кримінальна справа, я так розумію, висить в повітрі “.

Нагадаємо, що нещодавно лейтенантка строкової служби військової частини А-1358 у Хмельницькій області заявила про сексуальні домагання з боку командира частини. Жінка розповіла, що у перший день служби полковник, командир частини, наказав їй сісти у свою цивільну машину і привіз до хатинки в лісі. Там він запропонував своє заступництво та легке проходження служби в обмін на секс. Утім, на цьому домагання не скінчились.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter