Звільненого Денісовою члена ВККС Козлова визнали потерпілим

Дата: 31 Липня 2019
A+ A- Підписатися

Звільненого Омбудсманом Людмилою Денісовою члена ВККС Андрія Козлова визнали потерпілим у справі про втручання в роботу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України

Про це він повідомив на своїй сторінці у фейсбуці.

Потерпілим Козлова визнали у спільній гілці розслідування НАБУ, ГПУ та СБУ за заявою. Правоохоронці вже встигли допитати звільненого члена ВККС. 

Також Козлов розповів, що фігурантам справи інкримінують:

  • втручання у діяльність державного діяча, а саме незаконний вплив у будь-якій формі на члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, вчинений особою з використанням свого службового становища;
  • перешкоджання діяльності Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, а саме невиконання законних вимог Вищої кваліфікаційної комісії суддів України чи члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, створення штучних перешкод у їхній роботі;
  • службове підроблення, а саме складання, видавання службовою особою свідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів свідомо неправдивих відомостей.

Щодо останнього пункту, то Козлов пояснив, що йдеться про наказ про звільнення, який підписала Денісова, та пояснювальну записку, на якій він ґрунтується. 

Нагадаємо, що про звільнення Козлова з посади члена ВККС стало відомо ще на початку липня. Тоді він вважав, що такий крок був спричинений політичними мотивами. Згодом Національне антикорупційне бюро України, Управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури та СБУ розповіли деталі розслідування можливого вчинення кримінальних правопорушень з боку голови та окремих суддів адмінсуду Києва (ОАСК).  

Тоді слідчі розповіли, що судді ОАСК втрутились у призначення членів ВККС за квотами Уповноваженого Верховної Ради з прав людини та Державної судової адміністрації. Козлова на посаду члена ВККС за квотою Омбудсмана призначили ще у 2016 році. Із записів негласних слідчих розшукових дій випливає, що судді та Омбудсман Денісова домовилися про призначення Уповноваженим членів ВККС, які будуть лояльні до ОАСК. Натомість суд має не підтримати позиції НАЗК, яке звинуватило Людмилу Денісову в тому, що та не задекларувала кошти у 2016–2018 роках. Правоохоронці зауважують, що судді адмінсуду Києва створювали штучні перешкоди в роботі ВККС, щоб уникнути обов’язкового кваліфікаційного оцінювання. 
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: