Звільнені з полону Жемчугов та Супрун потребують серйозного лікування

Дата: 19 Вересня 2016
A+ A- Підписатися

Звільнені з полону на Донбасі Володимир Жемчугов і Юрій Супрун знаходяться у важкому стані, вони потребують серйозного лікування та реабілітації.

Про це пише на своїй сторінці у Фейсбуці перший заступник Голови Верховної Ради України, представник України у підгрупі з гуманітарних питань Тристоронньої контактної групи в Мінську Ірина Геращенко.

“Володимир Жемчугов і Юрій Супрун – на свободі! Вже за кілька годин Володимир і Юрій будуть у Києві, в одній з найкращих лікарень, президент доручив послати за ними санітарний, евакуаційний літак. Вони потребують серйозного лікування, реабілітації, Володимир – ще і протезування”, – написала Геращенко.

Вона також розповідає про подробиці передачі полонених, яке відбулося 17 вересня.

За її словами, Жемчугова зустрічала “його мужня дружина, Олена”, він вже поговорив телефоном з мамою і президентом.

“Понівечений, без кінцівок, майже незрячій, захоплений рік тому бойовиками, останні кілька місяців Володимир провів навіть не в тюремній лікарні, а в камері, звідки його тягали на “суд” , погрожуючи тридцятирічним ув’язненням. В такому страшному стані орки утримували Володю в тюрмі… Я не знаю, як серце Олени, дружини, витримало цю їх зустріч….. Ми всі плакали”, – написала Геращенко.

За її словами, звільненого представника ООН Юрія Супруна останні кілька тижнів “також тягали на суди, відверто нехтуючи спеціальним дипломатичним імунітетом, який Юрій мав як співробітник міжнародної гуманітарної організації, і шантажуючи ледь не розстрілом”.

“Сьогодні вночі Юрія “судили” “в Донецьку і “засудили” до 18 років за шпигунство на Україну. Цей цирк був потрібен, щоб не просто передати, а “помилувати”, – наголосила Геращенко.

Вона наголошує, що звільнення сталося завдяки надзусиллям президента, СБУ і Мінської гуманітарної групи. Боротьба за Жемчугова велася весь рік.

“ОРЛО дурили нам голову, що такого в них немає, потім, що він вже давно на квартирі в мами в Червоному Лучі (в цей час його старенька мама плакала мені по телефону, що не знає, де іі син) , потім, “гуманісти” формулювали, що він ніякий не важкохворий, а просто диверсант і має просто навчитися жити в тюрмі в нових реаліях…… Від нас приховували інформацію, де його утримують, за нього вимагали справжній викуп і кидали нам списки на кількадесятків злочинців”, – пише Геращенко.

За її словами, про звільнення Жемчугова та Супруна піднімав питання президент України Петро Порошенко під час червневої телефонної розмови з президентом Росії Володимиром Путіним.

Водночас, навіть представники міжнародних організацій в неформальних розмовах зізнавалися, що вперше зіштовхнулися з такою історією, коли спецстатус співробітника ООН та імунітет не допомогли витягти людину з полону. Такого не бувало навіть в африканських країнах.

Геращенко повідомила, Жемчугова та Супруна обміняли на “чотирьох негідників і зрадників, які не любили свою країну”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: