Зґвалтований у Бердянській колонії в’язень перебуває вдома, його стан дуже важкий – правозахисниця

Дата: 11 Березня 2019
A+ A- Підписатися

В’язень Бердянської колонії, якого декілька разів, ймовірно, за вказівкою адміністрації установи зґвалтували співкамерники, наразі перебуває вдома, проте його психологічний стан досі залишається вкрай важким. 

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила координаторка “Медійної ініціативи за права людини” Ольга Решетилова.

Правозахисниця також розповіла деякі деталі справи, за яку хлопець потрапив до колонії. Так, виявилось, що, поки він служив в армії, проти нього вели справу за незаконне позбавлення волі: він затримав на вході чоловіка, який нібито був сепаратистом. Згодом його етапували до Бердянської колонії, де над ним знущались. Решетилова розповіла, що ґвалтував колишнього військового втретє засуджений за вбивство рецидивіст Сергій Мірошниченко (у колонії його називають Полоса).

“Полоса є правою рукою адміністрації, смотрящим і тим, хто перетворює життя утримуваних на пекло. Саме на нього вказує Олександр, засуджений атошник, як на свого ґвалтівника”, – написала правозахисниця. 

Після того як історія потрапила в медіа, Решетилова неофіційно звернулася до офісу Омбудсмана та Мін’юсту: 

“У Омбудсмана мені повторили версію прокуратури: жодних знущань над ув’язненими в БВК-77 немає, “це просто вори в законі качають ситуацію”. Так само проблеми не бачать в Мін’юсті.”

Водночас такі історії з колонії, за даними правозахисників, надходять часто. 

“Історій, подібних до історії атошника Олександра, із 77-ї колонії у правозахисників уже назбиралося чимало. Наприклад, історія Юрія Бєляка, ексрадованого в Бердянськ з Росії 29 грудня 2018 року. Вже в перші дні перебування в колонії він телефонував мамі і казав, що йому потрібно 12 тис. грн, або його вб’ють. Як з’ясується згодом, це буденна практика в цій колонії: у кожного засудженого своя картка, на яку від родичів вимагають скидати пристойні суми. Щоправда, якщо хтось із ув’язнених чи персоналу колонії ризикують розповідати про те, що там діється, вони потім потрапляють під ще більші репресії адміністрації. Так сталося й цього разу. Після того як 2 лютого активістам вдалося зафіксувати сліди побоїв та свідчення в БВК-77, двох медпрацівників не допустили до роботи і намагаються звільнити, а всі ув’язнені раптом почали відмовлятися від своїх слів. Натомість перевірка ДБР і прокуратури не виявила жодних порушень у колонії”, – зауважила Решетилова. 

Нагадаємо, що нещодавно стало відомо про зґвалтування 23-річного ув’язненого у Бердянській виправній колонії №77. Правозахисники неодноразово називали цю установу одним з найжорсткіших закладів пенітенціарної системи в Україні. У 2015 році там жорстоко побили дванадцятьох новоприбулих засуджених. Вони не отримали медичної допомоги, а співробітники колонії тиснули на них. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: