Журналісти та медійники просять уряд продовжити видавати листи для виїзду за кордон

Дата: 27 Лютого 2025
A+ A- Підписатися

Українські журналісти та медійники, учасники Медіаруху, висловили глибоке занепокоєння рішенням Мінкульту зупинити видавання листів на виїзд за кордон журналістам, просять скасувати його та надалі залучати експертну раду до ухвалення рішень щодо виїзду журналістів. 

Про це йдеться у заяві, опублікованій Інститутом масової інформації. 

Фото: ТСН

Після ухвалення урядовцями відповідного рішення його розкритикувала частина громадськості. До прикладу, директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк занепокоєна тим, що це може призвести до стигматизації всіх представників медіаіндустрії.

У заяві, яку підтримали учасники Медіаруху, до якого входить понад 70 видань та інституцій, нагадують, що три роки, поки триває велика війна, журналісти сумлінно виконують роботу в тилу та на фронті, що, між іншим, впливає на підтримку України у світі.

Окрім цього нагадали про тисячі медійників, якім стали до лав війська, та щонайменше 98 з них, які загинули.  Щодо тих, хто поїхав за кордон після 2022 року та не повернувся, то мова йде лише про 9 людей.

Ілюстраційне зображення. Фото: Oleksandr Medvedev

Відсутність діалогу влади з журналістською та медіаспільнотою призводить до ослаблення України, переконані автори заяви. 

“Дискредитується вся професія журналіста, оскільки застосовується безпідставний колективний осуд…Якщо є окремі випадки порушень, їх мають розглядати компетентні правоохоронні органи. Запровадження масових обмежень для всієї професії не є виходом з цієї ситуації”, – додають підписанти звернення. 

Медіарух пропонує: 

  • скасувати чинне рішення;
  • залучати експертну раду при МКСК до ухвалення подальших рішень щодо виїзду журналістів; 
  • зробити прозорим процес ухвалення рішень і надати обґрунтування для обмеження виїзду всіх журналістів;
  • утриматися від створення додаткових бюрократичних перепон для роботи журналістів;
  • сприяти роботі українських медіа. 

Нині у парламенті планують провести зустріч з урядовцями щодо їх рішення про виїзд за кордон журналістів та митців. 

Нагадаємо, що з 17 липня 2024 року прикордонники перевіряють наявність військово-облікового документа у всіх українських чоловіків віком від 18 до 60 років під час виїзду з України. 

Певні категорії чоловіків мають право на перетин кордону завдяки відстроченню від призову чи вилученню з військового обліку за станом здоров’я. У їхніх військово-облікових документах повинна бути зазначена інформація про отримання такого відстрочення чи вилучення з військового обліку, або має бути надана довідка за формою, визначеною в додатку 6 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 № 560.

Фотографія обкладинки: odessa-journal.com

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter