Журналісту Гусейнову повернули паспорт, раніше вилучений прокуратурою

Дата: 16 Квітня 2018
A+ A- Підписатися

На засіданні Печерського райсуду Києва 16 квітня у справі Фікрата Гусейнова журналісту повернули паспорт громадянина Королівства Нідерландів.

Про це повідомляє кореспондент Центру інформації про права людини.  

Наприкінці засідання щодо обрання запобіжного заходу Гусейнову адвокат журналіста Дмитро Мазурок забрав його паспорт, коли суддя роздавав документи сторонам. Прокурор хотів заперечити, але адвокат зауважив, що на сьогодні жодних рішень про вилучення паспорта не існує і запобіжні заходи щодо Фікрата Гусейнова тепер не діють.

Наступне засідання суду у справі журналіста відбудеться 19 квітня о 15:30.

Нагадаємо, 14 жовтня 2017 року українські прикордонники затримали Фікрата Гусейнова в аеропорту “Бориспіль” на підставі червоної картки Інтерполу, яку ініціював Азербайджан. В Україну журналіст прилетів, щоб з’ясувати умови для відкриття в Києві філії супутникового телеканалу Turan TV. В Азербайджані Фікрата Гусейнова звинувачують у нібито організації незаконної еміграції азербайджанців, шахрайстві та підробці документів. 

2 квітня 2018 року слідчий суддя Печерського райсуду Києва  відмовив у продовженні запобіжного заходу для Фікрата Гусейнова у вигляді особистої поруки для забезпечення його видачі на запит іноземної держави. Тоді прокурор прокуратури Київської області Остапець С.С., не дочекавшись проголошення зазначеного судового рішення, забрав у секретаря судового засідання паспорт Гусейнова та залишив залу суду.

Після цього Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова ініціювала перевірку дій прокурора, який забрав паспорт журналіста.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter