Журналісти шоковані оприлюдненням даних своїх колег на сайті “Миротворець” – заява

Дата: 11 Травня 2016
A+ A- Підписатися

Журналісти українських та закордонних ЗМІ виступили із критикою дій українських політиків та авторів сайту “Миротворець”, які опублікували дані журналістів, що отримували акредитацію у т.зв. “ДНР”.

Заява з’явилася на сайті “Громадське ТБ”.

“Під удар потрапили українські та закордонні журналісти, які, ризикуючи життям, об’єктивно висвітлювали події і розповідали в українських та світових медіа, що відбувалося на окупованих територіях. Зокрема, саме завдяки їхній роботи, стало відомо, з кого складається батальйон “Восток”, про злочини Мотороли та іншіх бойовиків, про постачання російської зброї, та багато інших важливих фактів”, – сказано в заяві. 

Як сказано у зверненні, акредитація незаконних збройних формувань необхідна журналістам для захисту, адже, за даними міжнародних організацій, тільки у 2014 році в полоні бойовиків побувало 80 журналістів. 

“Ми особливо наголошуємо, що акредитація не означає і ніколи не означала співробітництво журналістів з будь-якою стороною конфлікту. Акредитація – це форма захисту і безпеки журналіста”, – підкреслюють медійники. 

Під зверненням підписалися 25 журналістів та представників медіаорганізацій, серед яких Андрій Куликов, Ірина Славінська (“Громадське радіо”), Павло Канигін (“Новая газета”), Оксана Романюк (“Репортери без кордонів”), Отар Довженко (Школа журналістики УКУ), Simon Ostrovskiy, (Vice News), Noah Sneider (The Economist), Наталя Гуменюк, Настя Станко (“Громадське ТБ”) та інші. 

Нагадаємо, вчора сайт “Миротворець”, який публікує особисті дані “сепаратистів”, виклав у вільний доступ інформацію про журналістів, які отримували акредитацію в так званій “ДНР”.

Там містяться персональні дані журналістів BBC, Reuters, AFP, The Independent, Ceska televize, CNN, Bloomberg, Aljazeera, AP, Liberation, ИТАР-ТАСС, RT та інших ЗМІ. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter