Жити з синдромом Дауна: успішні історії викладача, актора, моделі та інші

Дата: 21 Березня 2018
A+ A- Підписатися

Сьогодні відзначається Всесвітній день людей з синдромом Дауна.

Генеральна Асамблея ООН обрала саме 21 березня, оскільки день і місяць символічно відображають природу виникнення цієї патології. Адже синдром Дауна являє собою трисомію  за 21 хромосомою. Це патологія генів людини, яка змінює моторику, фізичний вигляд і здоров’я людини, може впливати на розумові здібності.

Синдром Дауна притаманний людям у всіх регіонах світу усіх рас. Кожне 700 немовля у світі народжується з синдромом Дауна. Наприклад, в Англії з 10 діток з синдромом Дауна народжується лише одне немовля… Інших матері позбавляються, погоджуючись на аборт. 85% сімей відмовляються від вже народжених таких дітей, часто через рекомендації медиків.

Але попри поширені стереотипи люди з синдромом Дауна можуть вчитися, працювати, досягати успіху і робити кар’єру.

Канал 24 зібрав історії найбільш успішних людей із синдромом Дауна: науковців, художників, викладачів, моделей.

Пабло Пінеда – викладач, актор та громадський діяч

Пабло став першою в Європі людиною із синдромом Дауна, який отримав освіту в університеті. Він власник кількох дипломів: викладача, бакалавра мистецтв і фахівця у галузі педагогічної психології. Зараз він займається викладацькою діяльністю.

Пабло також знімається в кіно. Він навіть отримав нагороду “Срібна мушля” на кінофестивалі в Сан-Себастьяні за кращу чоловічу роль у фільмі “Я теж”. Його люблять і цінують у рідному місті Малазі в Іспанії. Зокрема, мер нагородив його премією “Щит міста”.

Меделін Стюарт – австралійська модель

Модель має відповідати загальним уявленням про стандарти краси? Точно не у сучасному світі! 20-річна Меделін Стюарт з синдром Дауна з’явилася на подіумі 3 роки тому. Відтоді красуня бере участь у показах іменних дизайнерів, топові бренди пропонують їй зніматися в рекламі.

Читайте також: Американський бренд дитячого харчування вперше обрав своїм обличчям малюка з синдромом Дауна

Реймонд Ху – художник США

Молодий американський художник із синдором Дауна Реймонд Ху створює справжні витвори мистецтва. Його творіння справді популярні. Періодично їх виставляють на аукціонах.

Картина Реймонда Ху

Паула Саж –  акторка, адвокатка з Шотландії

Ця жінка поєднує неможливе! Паула Саж знімалася у кіно, професійно грає у сетбол і успішно працює адвокатом.

Паула зіграла ролі в кількох фільмах. За роль у стрічці “Після життя” вона отримала премію BAFTA.

Зараз вона працює адвокатом. Зокрема, співпрацює з міжнародними фондами: Mancap і Ann Craft.

Софія Санчес – маленька захисниця особливих людей

Неймовірна дівчинка Софію Санчес, яка народилися в Україні, а виховується в американській родині.

Маленька красуня стала популярною після відео, в якому вона говорить, що мати синдром Дауна не страшно. Усі, хто його мають – особливі.

Дівчинку часто запрошують на програми, вона популярна медійна особа. Ходить до школи, активно проводить час із родиною. Маленька Софія доводить, що кожна людина особлива і неповторна, жодні патології не можуть стати на шляху до щастя.

Люди із синдромом Дауна мають право бути повноцінними членами суспільства. Вони можуть і мають здобувати освіту на рівні з іншими дітьми, можуть обіймати посади і робити професійну кар’єру, вони мають право на власні сім’ї і щастя.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: