Стамбульська конвенція допоможе захистити права жінок

Дата: 05 Березня 2015
A+ A- Підписатися

Громадськість закликає ратифікувати Стамбульську конвенцію Ради Європи про запобігання насильства щодо жінок та домашнього насильства. 

Про це йшлося на конференції, організованій з ініціативи Офісу Ради Європи в Україні в межах проекту “Запобігання та боротьба з насильством щодо жінок та домашнім насильством в Україні”.

Відкриваючи конференцію, Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Швеція в Україні Андреас фон Бекерат зауважив: “Я маю 8-річного сина і 10-річну дочку. І в мене мрія, щоб мої діти виросли в суспільстві рівних прав і рівних можливостей. У Швеції ситуація трохи краща, ніж в Україні. Утім, згідно із статистичних даних, я розумію, що в мого сина більше можливостей бути успішнішим та реалізованим, аніж у доньки. У повідомленнях ЗМІ я читаю, що від жінки очікують, щоб вона була красивою, гарно ставилася до дітей і мала співчуття до оточуючих. Від чоловіка – сильним та мужнім. Я не проти, якщо син чи дочка оберуть такий шлях. Але я проти, щоб це було рішенням, яке нав’язує суспільство”.

Депутатка Верховної Ради України, членкиня міжфракційного об’єднання “Рівні можливості” Ірина Луценко відзначила, що чимало в темі захисту прав жінок залишається під табу.

“Як багато ми знаємо про те, що 5 мільйонів радянських солдатів, які дійшли до Берліну, ґвалтували 2 мільйони німкень? Не їхніх чоловіків, а жінок, які з ними не воювали… Та проблема не була ані розглянута, ані осмислена. Як так сталося, що в Боснії від 20 до 70 тисяч жінок було зґвалтовано армією Слободана Мілошевича? Чи багато ми зараз говоримо про те, що коїться на сході України і який там рівень насильства щодо жінок?”, – прокоментувала Луценко.

Журналісти, представники громадських організацій та медіа-асоціацій, представники органів державної влади також наголосили на важливості фахового висвітлення ґендерних питань у ЗМІ.

Так, виконавча директорка Інституту Масової Інформації Оксана Романюк відзначила: “Здебільшого у ЗМІ працюють жінки, однак тільки 20 % інформації про них як героїнь чи експерток. Це варто змінювати… І журналісти в тому мають відігравати важливу роль. Коли ми проводили дослідження – наскільки українські ЗМІ ґендерно-чутливі, ми самі почали вникати в цю тему глибше й згодом переглянули свою політику щодо висвітлення гендерного питання”.

Президентка Міжнародного Центру Прав Жінок “Ла-Страда” Катерина Левченко відзначила необхідність змін вітчизняного законодавства задля ратифікації Стамбульської конвенції. Також експертка наголосила, що до публічної дискусії на таку складну тему, як гендерне насильство, слід долучати зірок, спортсменів, упізнаваних осіб, рейтинг довіри до яких дуже високий. Тоді і тема, наприклад, домашнього насильства звучатиме частіше й переконливіше. Наразі в Україні поки що побутує думка: якщо не говорять, значить, цього в нас немає.

Під час заходу були розроблені й затверджені рекомендації для органів державної влади, ЗМІ, медіа-організацій, вищих навчальних закладів з метою впровадження принципів гендерної політики на різних рівнях.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: