Жінкам дозволили займати 63 додаткові посади в армії

Дата: 23 Листопада 2016
A+ A- Підписатися

Жінки зможуть претендувати на 63 додаткові посади у Збройних Силах України. Відповідні зміни внесено до “Тимчасового переліку військово-облікових спеціальностей і штатних посад рядового, сержантського і старшинського складу та військовослужбовців-жінок і тарифних переліків посад вищезазначених військовослужбовців”.

Про це повідомляє Українська правда. Життя.

Заступник міністра оборони Ігор Долгов уточнив, що “раніше кількість посад, які могли займати жінки, та визначення рівня оплати їх праці, були суттєво обмежені”.

За його словами, розробили також нові стандарти фізичної військової підготовки з урахуванням прогнозованого зростання чисельності військовослужбовців-жінок.

Сьогодні у Збройних Силах України проходять військову службу і працюють 49 552 жінки.

Серед них 17 147 військовослужбовців-жінок (8,5% від загальної чисельності військовослужбовців), у тому числі 2 540 офіцери (5,3%), 14 607 солдат і сержантів (9,4%) та 32 405 цивільного персоналу.

Тільки з початку 2016 року у лавах вітчизняного війська кількість військовослужбовців-жінок збільшилась на 5,8% від загальної кількості прийнятих, з них 55 осіб були прийняті на офіцерські посади.

Понад 2 000 жінок визнані учасниками бойових дій.

Долгов також повідомив, що в бюджеті-2017 передбачено видатки на потреби в новому обладнанні та матеріально-технічних ресурсах для військовослужбовців-жінок: додаткові місця проживання, умивальні кімнати та туалети для організації належних умов несення служби військовослужбовців-жінок.

Також в перспективі будуть включені ґендерні теми у навчальний план військових вищих навчальних закладів та адаптовані теми психологічної підготовки у військових частинах і підрозділах.

Нагадаємо, наприкінці червня 2016 року Міністерство оборони України внесло зміни до свого наказу №337, які дозволяють жінкам-військовослужбовцям призначатися на ті бойові посади, які пов’язані з більшим ризиком і відповідальністю у Збройних Силах України.

Це дає можливість жінкам відкрито служити в українській армії і розвідницями, і снайперками, і командирами бойових машин.

Раніше жінки, що воюють в зоні АТО на бойових посадах, заявляли, що офіційно вони оформлені банщицями і кухарками.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter