Жертви катувань мають право на притулок у Євросоюзі – Європейський суд

Дата: 25 Квітня 2018
A+ A- Підписатися

Потерпілі від катувань, яким на батьківщині не можуть гарантувати необхідне медичне лікування, мають право подавати заяву на отримання передбаченого для біженців захисту в країнах Європейського Союзу.

Таке рішення ухвалив Європейський суд у Люксембурзі 24 квітня, повідомляє DW з посиланням на інформагентство AFP.

Згідно з ухвалою суду, таке право визнається за потерпілими від тортур у тому разі, якщо немає гарантії надання їм відповідного медичного лікування в країні їхнього походження. Йдеться про мешканців країн, які знаходяться за межами ЄС.

Крім того, постраждалі від катувань мають захист від депортації в разі, якщо ускладнення для фізичного чи психічного здоров’я внаслідок пережитих у минулому катувань посилюються без належної меддопомоги.

Рішення суду стосувалося справи вихідця зі Шрі-Ланки, котрий нині перебуває у Великобританії. Свого часу він був членом угруповання “Тигри визволення Таміл-Іламу” та зазнав катувань з боку силовиків. Британські лікарі підтвердили, що в разі його повернення на батьківщину існує небезпека скоєння ним самогубства. Водночас Великобританія відхилила його прохання про притулок, а також не погодилася надати так званий субсидарний захист, оскільки на батьківщині чоловікові не загрожує переслідування.

Згідно з рішенням Європейського суду, виходець зі Шрі-Ланки може залишитися в Великобританії. Питання щодо того, чи отримає він статус особи, що має дозвіл тимчасово перебувати в цій європейській країні та отримувати субсидарний захист, вирішуватимуть британські суди.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: