Жертвам Голокосту виплачуватимуть компенсації

Дата: 28 Травня 2015
A+ A- Підписатися

Люди, що пережили в дитинстві Голокост, зможуть отримати компенсації. Також будуть профінансовані догляд на дому, медобслуговування, транспортні послуги, постачання продуктів харчування. 

27 травня Клеймс Конференс (організація, яка представляє світове єврейство на переговорах про компенсації і повернення майна особам, які постраждали від переслідувань з боку нацистів, та їх спадкоємцям) повідомила, що люди, які пережили Голокост в дитячому віці, почали отримувати компенсації.

Це стало можливо завдяки створенню фонду “Діти Голокосту” після тривалих переговорів з урядом Німеччини. Протягом декількох років Клеймс Конференс наполегливо вимагала визнати страждання, перенесені єврейськими дітьми в період Голокосту, і особливі потреби цього контингенту. 

Компенсація, що виплачується з фонду в 190 мільйонів доларів, символізує визнання тих труднощів і поневірянь, які перенесли ці люди в дитинстві. Першими одноразові виплати у розмірі 2500 євро отримають 21600 людей, заявки яких вже розглянуто та задоволено. 

Ці люди відчули невимовні страждання: їх відокремили від батьків в дитячому віці, вони були свідками неймовірних звірств, страждали від голоду, піддавалися переслідуванням, які відняли у них дитинство. Все це, накопичуючись, згодом створило масу проблем, що виникли на пізньому етапі їхнього життя. І лише зараз, в літньому віці, у цих людей виявляються фізіологічні та психологічні відхилення і проблеми, пов’язані з Голокостом“, – сказав президент Клеймс Конференс Джуліус Берман.

Індивідуальні бланки заяв на виплату з фонду були відправлені майже 70 тисячам осіб, які пережили Голокост і проживають зараз у 81 країні світу. Люди, які не отримали бланк заяви поштою, але бажають звернутися до фонду “Діти Голокосту”, можуть отримати на сайті організації додаткову інформацію, зокрема критерії, що дають право на отримання компенсації, і бланк заяви. 

У 2015 році Клеймс Конференс переведе 365 мільйонів доларів на фінансування життєво необхідних соціальних послуг для євреїв, що пережили Голокост. Ці послуги включають: години по догляду на дому, програми постачання продуктами харчування, медобслуговування, лікування зубів, грошову допомогу в екстрених ситуаціях, транспортні послуги. Уряд Німеччини виділяє на ці цілі істотну фінансову допомогу.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: